בליכוד תוקפים את בנט: "מוכן להמליך ממשלת השמאל בגלל אמביציה אישית"

  איתי גדסי No Comments on בליכוד תוקפים את בנט: "מוכן להמליך ממשלת השמאל בגלל אמביציה אישית"

  לקראת ההצהרה הערב של יו"ר ימינה נפתלי בנט בה צפוי להכריע על מהלכיו הפוליטיים בין הימין לשמאל. בליכוד תוקפים בחריפות את בנט ומאשימים כי בנט "מסרב לתמוך בפתרון היחיד לפלונטר הפוליטי שלא כרוך בחיסול הימין". בציונות הדתית קראו לימינה, "אל תלכו לממשלה עם השמאל ועם מי שהכריז רק לפני חצי שנה שהוא עוסק עתה ב"ג'יהאד אזרחי"

  נפתלי בנט צילום: פלאש 90
  0:10
  29.02.24
  אתר קול חי No Comments on טועמים שבת בכל מנה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  יו"ר ימינה נפתלי בנט ייתן הצהרה לתקשורת הערב (רביעי) בשעה שמונה, בנט צפוי למסור את הכרעתו בעניין הקמת הממשלה האם יילך עם הימין ויתמוך בבחירה ישירה לראה"מ, או שיחבור לשמאל להקמת ממשלת שמאל יחד עם סער וליברמן.

  בליכוד שמבינים כי לאור כל התרגילים של בנט ומריחת הזמן מאז הטלת המנדט על נתניהו וההצהרות הבטוחות של לפיד, הוא ככל הנראה כבר סגור על ממשלת שמאל. לכן בליכוד תקפו היום בחריפות את בנט ומסרו: "מתוך אמביציה בלתי-נשלטת להיות ראש ממשלה בכל מחיר, בנט – עם 7 מנדטים – מוכן להמליך ממשלת שמאל עם קואליציה של 50 חברי כנסת מהשמאל והמשותפת".

  בליכוד הוסיפו כי בנט "עושה זאת בניגוד לרצון הבוחר שנתן 65 מנדטים לממשלת ימין, ובניגוד מוחלט להתחייבויותיו המפורשות שלא ישב תחת לפיד והשמאל, ושראש ממשלה לא יכול לכהן עם 7 מנדטים כי זה "לא דמוקרטי ולא מוסרי".

  בליכוד תקפו את הממשלה העתידית לקום, "ממשלת השמאל המשותקת של בנט תקרוס תוך חודשים ספורים ותביא לפיזור הכנסת ולבחירות כלליות חמישיות. היא לא תוכל לעמוד אפילו יום אחד מול הלחצים הבינלאומיים נגד ההתיישבות וחיילי צה"ל והמירוץ להסכמים מסוכנים עם איראן. היא אפילו לא תוכל לקדם רפורמה אחת של הימין".

  בליכוד האשימו את בנט כי הוא "מסרב לתמוך בפתרון היחיד לפלונטר הפוליטי שלא כרוך בחיסול הימין: משאל עם מהיר לבחירת ראש הממשלה שלא כרוך בפיזור הכנסת ובחירות כלליות נוספות. ראש הממשלה שיבחר יוכל להקים ממשלה מייד. רוב מובהק בציבור תומך בפתרון זה".

  בסיום ההודעה אומרים בליכוד, "אם בנט רוצה באמת ממשלת ימין הוא חייב להודיע מייד שהוא תומך במשאל עם לראשות הממשלה, ולהפסיק את המשא ומתן שהוא מקיים עם לפיד להקמת ממשלת שמאל".

  מפלגת הציונות הדתית קראה היום לימינה לחבור לגוש הימין: "אנו שוב קוראים לבנט, שקד וסער – אפשר להקים פה ממשלת ימין שתתקן את מערכת המשפט, תחזק את צה"ל, תחזק את הריבונות".

  עוד הוסיפו, "אל תלכו לממשלה עם השמאל ועם מי שהכריז רק לפני חצי שנה שהוא עוסק עתה ב"ג'יהאד אזרחי" רק כי "כרגע האפשרות לאחוז בנשק ולצאת למלחמה איננה אפשרית".

  יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר בתגובה להודעת הליכוד: "ממשלת אחדות ישראלית היא הדבר היחיד שיכול למנוע בחירות חמישיות. אם תוקם ממשלת אחדות ישראלית, בה אנשים הגונים פועלים לטובת המדינה ולא לטובת עצמם, היא תהיה פטריוטית, יציבה ויעילה, ותגן על האינטרסים של אזרחי ישראל ופרנסתם הרבה יותר טוב מכל נאשם בפלילים שעסוק רק בהישרדות אישית".

     0 תגובות