מעבר לאתר המותאם  דיווחים ערביים: הבכיר האיראני מת מתקיפה ישראלית בסוריה

  שלמה ריזל No Comments on דיווחים ערביים: הבכיר האיראני מת מתקיפה ישראלית בסוריה

  על פי כלי תקשורת ערביים, מוחמד עלי חקובין שהיה מפקד כוח קודס האיראני במחוז גילן – מת לאחר שנפצע בתקיפה ישראלית בסוריה ולא כתוצאה מקורונה כפי שדווח תחילה

  איראן. אילוסטרציה צילום: פלאש 90
  13:03
  16.05.21
  איתי גדסי No Comments on גנץ נפגש עם המשלחת האמריקאית למזרח התיכון

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  כלי תקשורת ערבים מדווחים הבוקר (רביעי) כי מוחמד עלי חקובין שהיה מפקד יחידת קודס האיראני במחוז גילן ומקורב לקאסם סולימאני, מת לאחר שנפצע בתקיפה ישראלית בסוריה ולא מת מקורונה כפי שדווח תחילה בכלי תקשורת באיראן.
  מדובר בבכיר איראני שני שמת בשבוע האחרון בנסיבות מסתוריות.

  בתוך כך, הקבינט הסעודי קורא לאירן לשוב למשא ומתן על הסכם הגרעין עם המעצמות, בהודעת הסעודים נקראה טהרן שלא לגרור את האזור להסלמה, ולהימנע ממתיחות.

  ובמקביל, דובר משרד החוץ האמריקני אומר כי לארצו ולאיראן יש מטרה משותפת לחזור ליישום מלא של הסכם הגרעין. לדבריו "השיחות בווינה היו ענייניות וחיוביות. הייתה התקדמות אבל יש עוד דרך ארוכה לפנינו".

  אתמול אמר נשיא איראן, חסן רוחאני כי יש התקדמות של 70% בשיחות. רוחאני הוסיף כי "אם האמריקנים יפעלו בכנות – המשא ומתן ישא פרי בתוך בזמן קצר".

  עם זאת, חברי המשלחת האיראנית העבירו מסר לארה"ב, ואיימו להפסיק את השיחות אם אלו יגררו דרישות שיראו להם בלתי סבירות ושנועדו לבזבז את זמנם.

  נציג סין בשיחות אמר אתמול כי הסנקציות של ארה"ב נותרו הסוגיה העליונה בדיונים. עוד הוסיף, כי שני הצדדים נוטים להגיע לנוסחת פשרה סופית שתהיה מקובלת גם על איראן וגם על ארצות הברית.  0 תגובות