מעבר לאתר המותאם  אייכלר: "מאיפה הערבים למדו שזה מצחיק וקל להכות חרדים?"

  איתי גדסי No Comments on אייכלר: "מאיפה הערבים למדו שזה מצחיק וקל להכות חרדים?"

  ח"כ ישראל אייכלר בנאומו בכנסת התייחס לטרור הצעירים כנגד חרדים ודתיים בבירה, אייכלר התייחס לאפלייה לטענתו במירון והמחדל הגדול, "אין מספיק אוטובוסים. אם אוסרים על אנשים להגיע עם כלי רכב פרטיים מצופה שיאפשרו רכבות לאורך כל יום ההילולא

  15:58
  13.05.21
  ישראל רובין No Comments on כתב אישום נגד צעירים מהפזורה הבדואית בגין הפרות סדר

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ח"כ ישראל אייכלר נאם היום (שלישי) במליאת הכנסת, במסגרת נאומים בני דקה, והתייחס לאירועים הלאומניים כנגד יהודים בבירה ובערים מעורבות ברחבי הארץ,  "אנו מזועזעים מהידיעות שמגיעות יום אחר יום על תקיפת יהודים בשל היותם יהודים, בשער שכם וביפו, וכן פרסום של משחקי ירי נגד חרדיים".

  אייכלר הוסיף, "עלינו לשאול, מאיפה הם למדו שזה מצחיק וקל להכות וליצור סרטונים כאלה נגד חרדיים? אחת התשובות היא היחס נגד החרדיים בשנה האחרונה וההסתה בתקשורת כאילו הם מפיצי מחלות. כנראה שמישהו קלט והפנים את זה".

  ח"כ אייכלר הזהיר על אפשרות של יציאה משליטה בשל האירועים האחרונים, "אם המדינה לא תיקח את נושא האלימות לידיים, אנחנו עלולים להתדרדר לירי חלילה. מה שמתחיל בסטירה והכאה, יכול להתדרדר להרג. יתכן שזה המשבר השלטוני שגורם לאנרכיה. על השר לביטחון פנים וראש הממשלה להפסיק את 'אלימות הצחוק' כדי למנוע שפיכות דמים".

  ח"כ אייכלר אמר שהיחס לחרדיים הוא גם תוצאה של יחסה של המדינה לעולים מירונה: "היחס של השלטון ליהודים העולים לל"ג בעומר הוא יחס מפלה לרעה. אף אחד לא חשב להגביל את המתרחצים בחופי הים ובמקומות אחרים ולאסור עליהם להגיע ברכבים פרטיים. רק במירון כבר שנים, עוד קודם הקורונה, אוסרים להגיע ברכב פרטי כדי לדלל את מספר העולים אל ההר".

  עוד הוסיף ושאל אייכלר, "ומהי הבעיה הגדולה יותר? שאין מספיק אוטובוסים. אם אוסרים על אנשים להגיע עם כלי רכב פרטיים מצופה שיאפשרו רכבות לאורך כל יום ההילולא. זו זכות בסיסית ביותר להתפלל במקומות הקדושים".

  בסיטם דבריו אמר אייכלר, "אני מבקש לאפשר חופש תחבורה והסעה הנובע מחופש דת, ליהודים שרוצים להגיע למירון. בפרט עכשיו שאין הגבלה בריאותית, יש אפילו לעודד עלייה להר. זאת באמצעות הזרמת אוטובוסים ורכבות בכל יום חמישי וליל שישי של ל"ג בעומר, עד לפני שבת".  0 תגובות