5.4 מיליארד ש"ח: נחתמה עסקת הענק הביטחונית בין ישראל ויוון

  קובי פינקלר No Comments on 5.4 מיליארד ש"ח: נחתמה עסקת הענק הביטחונית בין ישראל ויוון

  ההסכם בין המדינות כולל הקמה ותפעול של מרכז בינלאומי לאימוני טיסה לחיל האוויר היווני, ע"י חברת 'אלביט מערכות', למשך כ-20 שנה, בהיקף של כ-1.65 מיליארד דולר (כ-5.4 מיליארד ש"ח)

  צילום: משרד ההגנה היווני

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ראש אגף הסיוע ליצוא הביטחוני 'סיבט' במשרד הביטחון, תא"ל (במיל') יאיר קולס, חתם ביום שישי באתונה על הסכם הרכש הביטחוני הגדול אי-פעם בין ישראל ויוון.

  במסגרת ההסכם, משרד הביטחון הישראלי יקים באמצעות חברת 'אלביט מערכות' מרכז בינלאומי לאימוני טיסה עבור חיל האוויר היווני, במודל בית הספר לטיסה של חיל האוויר הישראלי. במסגרת ההסכם 'אלביט מערכות' תספק מטוסי אימון חדשים מסוג M-346 ותתחזק את כלל מערך טייסת האימונים, המורכבת מעשרות מטוסי אימון מסוג M-346 ו- T-6 לתקופה של כ-20 שנה. בנוסף, 'אלביט מערכות' תספק אוויוניקת אימון מרובד חדשנית שתתוקן על מטוסי האימון, תספק סימולטורים מקושרים לטיסה, ומערך של תחנות אימון קרקעיות וכן מערכות שליטה ובקרה על מנת לאפשר ניהול אפקטיבי של פעילות אימון הטיסה.

  העסקה בין המדינות (GTG) נאמדת בכ-1.65 מיליארד דולר. בהמשך ייבחנו גם שיתופי פעולה בין בתי הספר לטיסה של ישראל ויוון.

  שר הביטחון, בני גנץ: "הסכם שיתוף הפעולה נשען על המצוינות של התעשייה הישראלית והיחסים האיתנים בין מערכות הביטחון של יוון וישראל לאורך שנים. אני מודה לשר ההגנה היווני, ניקולאוס פנגיוטופולוס, על קידום העסקה שעליה דנו במפגש הטרילאטרלי האחרון בקפריסין. אני בטוח ששידרוג היכולות והחיזוק לכלכלה הישראלית והיוונית – יעמיקו את השותפות בין שתי המדינות – ביטחונית, כלכלית ומדינית".

  ראש 'סיבט' במשרד הביטחון, תא"ל (במיל') יאיר קולס: "השותפות הבטחונית והתעשייתית בין משרד הביטחון הישראלי והמשרד לביטחון המולדת היווני מקבלת היום חיזוק נוסף, עם חתימת ההסכם הגדול אי פעם בין המדינות, בהובלת חברת אלביט מערכות. אנו מודים למשרד ההגנה היווני על האמון במשרד הביטחון ובתעשייה הישראלית. נפעל במקצועיות על מנת להצדיק את האמון ולחזק את שיתוף הפעולה בתחומים נוספים".

  בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות: "לכבוד הוא לנו לזכות בחוזה זה לספק יכולת חשובה זו לחיל האוויר היווני. הזכייה בחוזה זה מעידה על המיצוב המוביל שלנו בתחום פתרונות האימון לטייס, באספקת טכנולוגיות וידע מוכחים המשפרים את המוכנות המבצעית תוך הפחתת העלויות".  0 תגובות