מעבר לאתר המותאם  הצעת החוק הראשונה של יו"ר נועם: מניעת חילול המקומות הקדושים

  איתי גדסי No Comments on הצעת החוק הראשונה של יו"ר נועם: מניעת חילול המקומות הקדושים

  החוק הראשון של חה"כ מעוז: החוק שישים סוף להתערבות של בג"ץ בכותל המערבי ולפרובוקציות הרפורמיות במקום הקדוש ביותר לעם היהודי

  ח"כ אבי מעוז צילום: אוליבייה פיטוסי / Flash90
  14:45
  13.05.21
  בנצי לייזרוביץ וקובי פינקלר No Comments on לאחר החיסולים ברצועה: מטח כבד לעבר גוש דן, השפלה והנגב

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ח"כ אבי מעוז, יו"ר נעם הניח במזכירות הכנסת את הצעת החוק הראשונה שלו בכנסת ישראל – "הצעת חוק לתיקון חוק השמירה על המקומות הקדושים, תשכ"ז-1967". ע"פ הצעת החוק של חה"כ מעוז, בחוק השמירה על המקומות הקדושים יתבצעו שני תיקונים.

  התיקון הראשון אותו מבקש חה"כ מעוז לתקן הוא תיקון סעיף 2 בחוק, והוספת סעיף קטן שיגדיר כי "לעניין הוראות סעיף זה, "חילול" – התנהגות העומדת בניגוד להנחיות הרבנות הראשית ולפסיקותיה.

  "משמעות הדבר כי כל המבקרים במקומות הקדושים יהיו מחוייבים לנהוג במקומות הקדושים על פי מנהגי ישראל", זאת בניגוד לפרשנות החדשה שנתן בג"ץ לחוק, לפיה הוא המוסמך לקבוע מה מותר ומה אסור לנהוג במקומות הקדושים.

  התיקון הנוסף בהצעת החוק, הוא תיקון סעיף 4 לחוק, כך שיכתב כי "שר הדתות ממונה על ביצוע חוק זה, והוא רשאי, לאחר התייעצות עם הרבנים הראשיים לישראל או עם נציגים של בני הדתות הנוגעות בדבר לעניין מקומות הקדושים לבני דתות אלו או לפי הצעתם ובהסכמת שר המשפטים, להתקין תקנות בכל הנוגע לביצועו".

  משמעות התיקון כי מי שמייצגים ע"פ החוק את המקומות הקדושים בישראל, ואשר עימם צריך השר להתייעץ בעניין תקנת תקנות הם הרבנים הראשיים לישראל ולא נציגים אחרים.

  את הצעתו נימק חה"כ מעוז בפרוטרוט בדברי הסבר ארוכים. בין השאר הסביר כי "חוק השמירה על המקומות הקדושים נועד לשמור על המקומות הקדושים מפני חילול או מפני כל פגיעה אחרת או מפני כל דבר העלול לפגוע בחופש הגישה של בני הדתות אל המקומות הקדושים להם או ברגשותיהם כלפי אותם מקומות. מדובר בחוק שנחקק בשנת 1967 ומאז לא נערכו בו כל תיקונים.

  נראים הדברים כי למחוקק בשנת 1967 היו הדברים ברורים כי נציגי הדתות הנוגעים בדבר, לעניין המקומות הקדושים לדת היהודית הם הרבנים הראשיים לישראל, ובהתאם לכך תוקנו תקנות תקנות השמירה על מקומות קדושים ליהודים, תשמ"א-1981, לאחר התייעצות עם הרבנים הראשיים לישראל." נכתב בדברי ההסבר.  0 תגובות