מעבר לאתר המותאם

  האיגוד לרפואת ילדים: תומכים בחיסון בני 12-15

  צבי טסלר No Comments on האיגוד לרפואת ילדים: תומכים בחיסון בני 12-15

  האיגוד לרפואת ילדים תומכים בחיסון רחב היקף של בני 12-15 שנים במדינת ישראל, לאחר קבלת אישור רגולטורי

  חיסון חברת פייזר צילום: פלאש 90
  21:09
  27.11.21
  יעקב בלוך No Comments on בלעדי: זיץ מיוחד ומרגש עם ר' שמואל גריינמן

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  האיגוד לרפואת ילדים והחוג למחלות זיהומיות בילדים מביעים תמיכה בחיסון רחב היקף של ילדים בני 12-15 שנים במדינת ישראל, לאחר קבלת אישור רגולטורי.

  בנייר עמדה חדש שפרסם האיגוד, נכתב כי "החיסון של חברת פייזר הניתן בישראל נמצא בעל יעילות של 100% במניעת מחלה בילדים בגילאים 12 עד 15 שנים. כמו כן נמצא כי החיסון בעל פרופיל בטיחות מצוין, הן במחקרים קליניים והן במתן רחב היקף בישראל, כמו גם בבני נוער בני 12-15 שנים עם מחלות רקע".

  באיגוד הסבירו את חשיבות מניעת התחלואה גם בקרב ילדים: "לילדים, ועוד יותר מכך לבני נוער, יש תפקיד בהפצת המחלה. בחודשים האחרונים שיעורם היחסי עולה כגורם מדבק הן לילדים אחרים והן למבוגרים, כולל בתא המשפחתי".

  "תחלואת ילדים מביאה לאשפוז עם שעור תחלואה בינונית וקשה, כלומר 1 מכל 7 ילדים שאושפזו עקב קורונה היה במצב בינוני עד קשה, ומהם 7 נפטרו. סינדרום MIS-C שאובחן במעל 100 ילדים, מהווה סיבוך קשה עם סכנת חיים וסיבוכים מאוחרים של המחלה, כולל פגיעה לבבית ופגיעות נוספות".

  "במכפלות של כלל אוכלוסיית הילדים ובני הנוער, עקב תפוצה גבוה של הנגיף, למעשה 1 מכל 3 שמאובחנים עם COVID-19 הוא ילד מתחת לגיל 18 שנים, ו-1 מכל 5 מאובחנים הוא ילד בגילאים 10 עד 18 שנים. תחלואה של ילדים עלולה להביא לנטל אשפוזי משמעותי, בעיקר עקב מיעוט תשתית טיפול נמרץ ילדים".

  עוד נכתב בנייר העמדה: "הנתונים לגבי ילדים מורים על שיעור לא מבוטל של תסמינים מתמשכים. לפי הנתונים הארץ ואקסטרפולציה ממחקרים בילדים מארצות הברית ואיטליה בהם נמצא כי 1 מכל 7 עד 8 ילדים סבל מתופעות מתמשכות של המחלה. בישראל כ-300,00 ילדים אובחנו כחיוביים ל-COVID19, כלומר מספר הילדים שתידרש התערבות רפואית מאוחרת עשוי להיות מעל ל-40,00".

  "עיקר הסימפטומים היו עייפות, חולשה, כאבי ראש, וירידה ביכולת לריכוז. באיסוף מידע מישראל נמצא כי 1 מכל 5 ילדים שהופנו עקב תסמונת מאוחרת, סבל מסיבוכים ריאתיים או לבבים".

  בנוסף, נכתב: "סגירת מערכת החינוך טומנת בחובה נזק פסיכוסוציאלי משמעותי לילדים ובני נוער; חזרתם לשגרה במסגרות החינוכיות היא בעלת ערך עצום לבריאותם הנפשית, פיזית ולהשלמת פערי הלימוד בשנה החולפת. חיסון הילדים ובני הנוער בגילאים בהם יאושר מתן החיסון צפוי להקנות להם הגנה מפני המחלה ולאפשר לימודים רציפים במערכת החינוך. לאור זאת האיגוד לרפואת ילדים והחוג למחלות זיהומיות בילדים, תומכים בחיסון רחב היום של בני 12 – 15 שנים במדינת ישראל, לאחר קבלת אישור רגולטורי".

  נייר העמדה המלא  0 תגובות