מעבר לאתר המותאם  גנץ לאוסטין ב'יד ושם': "אסור לנו להירתע מאחריותינו בהווה"

  קובי פינקלר No Comments on גנץ לאוסטין ב'יד ושם': "אסור לנו להירתע מאחריותינו בהווה"

  שר הביטחון בני ערך ביקור מרגש ומיוחד עם מזכיר ההגנה האמריקאי לויד אוסטין ב"יד ושם" ובהיכל הזיכרון לחללי מערכות ישראל. גנץ לאוסטין: "כאשר אנו זוכרים את העבר אנו מעצבים גם את ההווה. עלינו להישאר מחויבים לשמור על הגנה, שלום ויציבות"

  17:47
  11.05.21
  יעקב הרשלר No Comments on יומן מלחמה: מראות העורף במבצע "שומר החומות" – היום השני | גלריה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שר הביטחון בני גנץ ערך היום (שני) ביקור משותף ב"יד ושם" ובהיכל הלאומי לחללי מערכות ישראל בהר הרצל עם מזכיר ההגנה האמריקאי לויד אוסטין. ביד ושם הניח המזכיר אוסטין, מלווה בשני חיילי מארינס של צבא ארה"ב, זר באוהל "יזכור" וביקר בתערוכת "הבזקי זיכרון: צילום בזמן השואה".

  בהר הרצל השניים הניחו זרי פרחים, בליווי ראש אגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון, אריה מועלם, לקחו חלק בטקס זיכרון רשמי ושמעו את סיפורו של מקס דונלד שטיינברג, חייל בודד מלוס אנג'לס שנפל במבצע "צוק איתן" בשנת 2014. בנוסף הדליקו השניים נר זיכרון והשאירו הקדשה על קיר השמות.

  ביד ושם אמר גנץ לאוסטין: "כבן לניצולי שואה, אני יודע שהזיכרון הוא יותר מהעבר והוא מחייב אותנו בהווה. כשם שהמנהיגות העולמית נקראה לנשק בתקופות החשוכות בעולם, אסור לנו להירתע מאחריותנו בהווה".

  גנץ הבהיר, "עלינו לתת משמעות אמיתית למילים 'לעולם לא עוד' על ידי התמודדות מול פעולות המאיימות על הביטחון העולמי".

  גנץ פנה לאוסטין ואמר, "אני אסיר תודה על השותפות האסטרטגית ועל הערכים המשותפים שלנו, שמשמעותם היא שתמיד נעמוד בצד החיים והחירות, ונתמודד עם כוחות המאיימים על ביטחוננו ועל דרך החיים שלנו".

  בהיכל הזיכרון לחיילי צה"ל אמר גנץ: "כשני אנשים שהקדישו את חייהם לביטחון מדינותינו האהובות, אנו מכירים היטב את ערכם של חיי אדם שנפלו בהגנה על בטיחות וחירות אזרחינו. ככל שאנו קרובים ליום הזיכרון הישראלי, אני נרגש מהאפשרות לכבד כאן איתך את מורשתם של חיילי ישראל שהגנו על ערכי החופש, הדמוקרטיה וההגנה חיי האדם".

  בסיום הביקור הודה השר גנץ למזכיר אוסטין ואמר: "ביקורך הדגיש את הברית והחברות האסטרטגית ההדוקה שחולקות ישראל וארה"ב, והיה לי העונג לארח אותך כאן ביומיים האחרונים כעמית וכחבר ותיק".

     0 תגובות