מעבר לאתר המותאם  המוסד והשב"כ חושפים: כך גורמים איראניים מנסים לחטוף ישראלים בחו"ל

  קובי פינקלר No Comments on המוסד והשב"כ חושפים: כך גורמים איראניים מנסים לחטוף ישראלים בחו"ל

  סכנה ברשת: השב"כ והמוסד חושפים: כך מנסים גורמי המודיעין האיראני ליצור קשר עם ישראלים ברשתות החברתיות למפגשים בחו"ל שעלולים להביא לחטיפתם

  Iran's President Hassan Rouhani addresses the 72nd session of United Nations General Assembly at the UN headquarters, in New York, USA .Photo by Amir Levy/Flash90 *** Local Caption *** ??? ????? ???? ????? ?????? ???? ??? ???? צילום: פלאש 90
  13:03
  16.05.21
  איתי גדסי No Comments on גנץ נפגש עם המשלחת האמריקאית למזרח התיכון

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי והמוסד, נחשפה שיטת פעולה של גורמי מודיעין איראנים, באמצעותה פעלו לשכנע ישראלים לצאת למדינות שונות בחו"ל, לטובת פגיעה בהם או חטיפתם.

  השיטה מבוססת על שימוש בפרופילים פיקטיביים ברשת חברתית ויצירת קשר עם ישראלים העומדים בקשרים עסקיים עם גורמים בעולם ונוהגים לצאת לחו"ל.

  השיטה פעלה באופן הבא: הגורמים האיראנים פתחו פרופילים פיקטיביים העוסקים בתחום העסקים, תיירות וכדומה.

  פרופילים אלו יצרו קשרים עם אזרחים ישראליים, תיאמו עמם מפגשים בחו"ל וניסו "למשוך" אותם למפגשים בתואנות עסקיות או אחרות.

  פעילות מסוג זה מתבצעת במגוון מדינות אשר מקיימות קשרים עם ישראל ועם ישראלים, ובכלל זה מדינות ערב, תורכיה, מדינות המפרץ, קווקז, אפריקה ואירופה.

  מדובר בדפוס פעולה מוכר ודומה לזה אשר בוצע בעבר על ידי איראן מול מתנגדי משטר באירופה. עתה, פועלת איראן באופן דומה מול אזרחים ישראלים המבקשים לפתח קשרים עסקיים לגיטימיים בחו"ל במדינות שצויינו.

  קיים חשש ממשי כי פעילות זו של גורמים איראניים תוביל לנסיונות פגיעה בישראלים או חטיפתם באותן מדינות בהן פועלים האיראנים.

  על רקע חשיפת שיטת הפעולה של האיראנים, קוראים גורמי הביטחון לאזרחים ישראלים, המקיימים קשרים עסקיים בחו"ל, לגלות מודעות וערנות ביחס לפניות ברשתות החברתיות מפרופילים שאינם מזוהים על ידם, ולמניעת יצירת קשרים עימם.

     0 תגובות