משפט נתניהו: העד המרכזי של הפרקליטות השמיע גרסאות חדשות

  ישראל רובין No Comments on משפט נתניהו: העד המרכזי של הפרקליטות השמיע גרסאות חדשות

  במהלך משפט נתניהו, במהלך העדות של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה, התברר כי הגרסאות שכעת מציג לבית המשפט, לא הושמעו מעולם לאוזני הסנגורים וכלל לא עלו בחקירות. השופטים בתגובה קיבלו את טענות ההגנה, והורו לפרקליטות לשאול רק על מה שעלה במהלך החקירה

  אילן ישועה במשפט צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  משפט נתניהו והזוג אלוביץ'. העד המרכזי בתיק 4,000 מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה שהגדרתו כעד מדינה או עד רגיל לא ברורה, המשיכה עדותו גם היום (רביעי), לאחר שמספר פעמים נשאל ישועה על דברים שלא נשאל עליהם במשטרה ובריענון, גרסאות שלא עלתה כלל במהלך החקירה ולא הגיעה לידיהם של הסנגורים.

  פרקליטו של אלוביץ׳ חן אמר במשפט: "פעם ראשונה אני רואה ושומע את כל הדברים האלה שאומר העד, אני לא מכיר משפט שבו סניגור שומע גרסה שמעולם לא שמע עליה".

  בתגובה, השופטת הורתה לנציגת הפרקליטות תירוש, לא לשאול את ישועה שאלות בעניין דברים שלא נשאל עליהם בחקירתו.

  עו״ד חן הוסיף: "אמיתי אנחנו יכולים ללכת. אבל אין דבר כזה בשום פן של המשפט שאנחנו נרגיש כל כך חסרי אונים".

  השופט ברעם אמר לתירוש: "אני יכול להבין שיש שאלות הבהרה, אבל אני שומע יותר ויותר שאלות שאני רואה שהעד לא נשאל ולא נחקר עליהם במשטרה. עניינים שלא עלו בהודעות ולא עלו בריענונים, גברתי תתקדם".

  השופטת פרידמן פלדמן הוסיפה: "העד נחקר ארוכות במשטרה, עלו דברים חדשים בראיון. כל מה שחשבת שלא עלה במשטרה, השלמתם בראיון. זה קצת חוזר על עצמו, את מתחילה לבקש עוד ועוד הבהרות. מה שהוצג הוצג. אבל יש גבול".

  עו"ד חן הוסיף: "זו המחשה דרמטית של מה שאנחנו אמרנו".

  עו"ד רוזן-עוזר: "אנחנו יושבים בהליך חריג לחלוטין. גם אנחנו וגם בית המשפט. כל מה שקיבלנו בריענונים זה שזה דברים שנאמרו 'ברוח הדברים' של חקירותיו. מה זה 'ברוח הדברים'? הוא מדבר פה במשך דקות שלמות על דברים שבהודעות זה לא מופיע, ובריענונים זה הוחבא תחת הכותרת 'ברוח הכללית של הודעותיו', זה להוסיף עוול על עוול".

  השופטת ברעם אמרה לנציגת הפרקליטות עו"ד תירוש: "אם יש נושאים נוספים שמצריכים הבהרה שעלו בראיון או שעלו ולא הובהרו, אתם צריכים מחשבה נוספת. כי זה עוד ועוד דברים".

  השופטת פרידמן פלדמן הוסיפה ועצרה את הגרסה החדשה שלא נשמעה מעולם: "גברתי מבקשת להוסיף עוד ועוד דברים שלא מופיעים בשום מקום שאלי פונה שוב ושוב בשאלות מהותיות".

  השופטים החליטו במהלך המשפט: "חוזרים להנחייתנו למאשימה להתמקד במה שעלה בחקירה ובריענון".  0 תגובות