מעבר לאתר המותאם  עתירה לבג"ץ – לחייב את הממשלה למנות שר משפטים ושרים נוספים

  ישראל רובין No Comments on עתירה לבג"ץ – לחייב את הממשלה למנות שר משפטים ושרים נוספים

  התנועה לטוהר המידות עתרה לבג"ץ בדרישה לחייב את הממשלה למנות שרים במינוי קבע, במקום ממלאי מקום שכהונתם פקעה או עומדת להסתיים. העתירה מתייחסת למשרדי המשפטים, התקשורת, ההשכלה הגבוהה והמים, שוויון חברתי ומדע וטכנולוגיה

  בית המשפט העליון צילום: Lior Mizrahi/FLASH90
  15:12
  13.05.21
  ארי טננבוים No Comments on מביהמ"ד בירושלים לקלויז בסאדיגורה: ספר התורה יוכנס הערב

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  התנועה לטוהר המידות עתרה היום (ראשון) לבג"ץ בדרישה לחייב את הממשלה למנות שרים במינוי קבע במקום ממלאי מקום שר המשפטים, התקשורת, ההשכלה הגבוהה והמים, שוויון חברתי ומדע וטכנולוגיה, אשר כהונת ממלאי המקום בהם פקעה או עומדת לפקוע.

  בעתירה טוענת התנועה לטוהר המידות, כי הימנעות הממשלה ממינוי שרים מנוגדת לדין ופוגעת באופן קשה באינטרס הציבור. הפגיעה חמורה במיוחד שכן היא על רקע מחלוקות פוליטיות שאינן יכולות להצדיק את המשך השיתוק השלטוני הנובע ממצב בו לא מכהנים שרים במשרדי הממשלה, אומרים בתנועה.

  התנועה לטוהר המידות הבהירה את החשיבות הרבה במיוחד במינויו של שר המשפטים, לו מוקנות סמכויות רבות שבהיעדרו לא ניתן יהיה לממשן. "מינוי שר המשפטים מסוכל על ידי ראש הממשלה נתניהו, הנאשם בעבירות חמורות מתחום טוהר המידות ואשר משפטו עתיד להיפתח השבוע, באופן שמעלה חשש להפרה של הסדר ניגוד העניינים שנקבע לו, והמחייב את התערבותו של בית המשפט", אמרו בתנועה.

  כמו כן ביקשה התנועה לטוהר המידות מבית המשפט לקבוע כי אם תימנע הממשלה ממינוי שרים תוך פרק זמן סביר, יראו אותה כמי שהסכימה להארכת כהונתם של ממלאי מקום השרים שכיהנו בתפקיד, בכפוף לאישור הכנסת. זאת, על רקע ה"רקורד המוכח" של הממשלה באי-מינוי שרים והתעלמות מצווים שיפוטיים.

  עו"ד עומר מקייס, מנכ"ל התנועה התייחס להגשת העתירה: "המציאות שבה פועלת הממשלה בלא שרים מכהנים ובלא יכולת להפעיל סמכויות חשובות לטובת אינטרס הציבור היא בלתי מתקבלת על הדעת. במיוחד נכונים הדברים ביחס לשר המשפטים, בימים רגישים בהם נפתח משפטו של ראש הממשלה נתניהו, שהוא המונע את מינויו של שר המשפטים משיקולים אישיים שלו. לכן, עתרה התנועה לטוהר המידות לבג"ץ בכדי לחייב את הממשלה לקיים את חובתה, ולעצור את הפגיעה באזרחי ישראל".  0 תגובות