פרשת אהוביה סנדק: הפרקליטות תבקש חוו"ד נוספת על זירת התאונה

  ישראל רובין No Comments on פרשת אהוביה סנדק: הפרקליטות תבקש חוו"ד נוספת על זירת התאונה

  הרג הנער אהוביה סנדק: בצעד נדיר הפרקליטות פונה לקבלת חוות דעת נוספת שתבחן את זירת התאונה בה נהרג אהוביה ז"ל

  צילום: חוננו

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הבוקר (רביעי) התקיים דיון נוסף בבימ"ש השלום בירושלים, בהליך חקירת סיבת המוות ע"י שופט חוקר אשר בוחן את נסיבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל שנהרג בידי שוטרים בעת מרדף משטרתי בבנימין.

  במהלך הדיון נחשף כי בכוונת הפרקליטות, לפנות מומחה נוסף אשר יבחן את זירת התאונה בה נהרג אהוביה ז"ל, משמעות הדבר כי הפרקליטות אינה מסתפקת בחוות הדעת של בוחן התנועה של משטרת ישראל אשר בחן את הזירה, והיא רואה צורך בחוות דעת נוספת.

  בארגון חוננו מזכירים, כי מומחה לשיחזור תאונות פרטי, אשר הגיע לזירת התאונה שעות לאחר האירוע, ובחן את הזירה, קבע באופן חד משמעי כי רכבם של שוטרי ימ"ר ש"י הוא שנגח את הרכב בו נסע אהוביה ז"ל והנערים הנוספים, נגיחה אשר הביאה להתהפכות רכבו של אהוביה ז"ל, גרמה למותו, ולפציעתם של הנערים הנוספים.

  עו"ד אריאל עטרי אשר מייצג את משפחת סנדק בהליך מטעם ארגון חוננו מסר: "היום במסגרת הדיון בפני השופט חוקר, אשר חוקר את סיבת מותו של אהוביה ז"ל מסתבר שהפרקליטות עומדת לנקוט בהליך נדיר ויוצא דופן ולבקש חוות דעת של בוחן משטרתי חדש ואולי בוחן תנועה שאיננו מתוך המשטרה, כדי לבדוק את זירת העבירה. הצעד הזה מלמד שסימני השאלה שאיתרנו סביב הארוע מלכתחילה הם סימני שאלה אמיתים. אנחנו בהחלט מקווים שהשופט ימשיך בהליך הבירור הזה עד שהסתבר מה קרה שם באמת".

  אברהם סנדק, אביו של אהוביה ז"ל הוסיף "אנחנו התבשרנו בשבוע האחרון שנמצאו קלפים עתיקים במדבר יהודה, ואנחנו מקבלים מסר מדורות קדומים לדורונו, ממש פסוק מסוים שרק הוא נמצא במערות, מימי בר כוכבא 'אלה הדברים אשר תעשו דברו אמת איש את רעהו אמת ומשפט שלום שיפטו בשערכים ואיש את רעת רעהו אל תחשבו בלבבכם ושבעת שקר אל תאהבו כי את כל אלה אשר שנאתי נאם ה". אנחנו מקבלים מסר מדורי דורות אמת ומשפט שלום שיפטו בשעריכם, כולנו תפילה שבאמת יותר אמת צדק ושלום ישפטו בשערינו", מסר האב.  0 תגובות