אירועים וכנסים: הממשלה אישרה את הפעימה השלישית

  איתי גדסי No Comments on אירועים וכנסים: הממשלה אישרה את הפעימה השלישית

  החל ממחר: בתי כנסת גדולים יכילו עד 500 מתפללים. באצטדיון סגור תותר כניסה של עד 1000 איש. מסעדות יפתחו לישיבה על פי התו הירוק ובמוסדות החינוך יחזרו הלימודים בכיתות הגבוהות. נתב"ג יפתח למספר יעדים בעולם

  אילוסטרציה צילום: פלאש 90
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הממשלה אישרה הערב (מוצ"ש) במשאל טלפוני את תקנות משרד הבריאות של הפעימה השלישית בתכנית היציאה. הפעימה השלישית תחל מחר (ראשון) ויאשרו חזרה כמעט מלאה לשגרת קורונה.

  על פי התקנות: התקהלות: 20 איש במבנה סגור ו -50 איש בשטח פתוח. במקום הפועל בתו ירוק ניתן יהיה להכניס תינוק מתחת לגיל שנה.

  בנוסף, תהיה אפשרות לקבלת קהל במקומות בהם ניתן לקבל קהל לפי התקנות, גם בעבור שירות שאינו חיוני, ובלבד שמדובר בשירות שלא ניתן לספק מרחוק או באופן מקוון.

  כמו כן, תבוטל הגבלת הנוסעים ברכב פרטי. בנוסף, תבוטל החובה לבצע תשאול או מדידת חום בכניסה למקום ציבורי ועסקי.

  בתי כנסת: בית תפילה בתו ירוק – עד 50% תפוסה לפי מספר המושבים הקבועים ואם אין מושבים קבועים לפי יחס של אדם לכל 7 מר, ובכל מקרה לא יותר מ 500 אנשים. ללא תו ירוק – עד 20 בפנים ו 50 בחוץ.

  חינוך: תלמידי כיתות ז'-י' יחזרו ללמוד באותם אזורים בהם מתקיימים הלימודים ליתר הכיתות (אזורים "ירוקים", "צהובים" ו"כתומים גבוליים" (שציונם הוא 7 לכל היותר ושיעור המחוסנים בהם בגילאי 50+ הוא 70% ומעלה).

  תתאפשר פתיחת מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות הכשרה ומוסדות תורניים על תיכוניים לתלמידים בעלי תו ירוק בלבד (זאת בתנאי שהמוסדות יבטיחו קיומם של לימודים מרחוק לתלמידים שאינם בעלי תו ירוק)

  בתנאים דומים אלו: עד 300 איש ולא יותר מתפוסה של 75%, הפרדה של לפחות ארבעה מטרים בין המורה/מרצה לתלמידים/סטודנטים, תליית שלט על מוסד שפועל בהתאם לתו הירוק. יש לציין כי קנס למוסד בגין הכנסת אדם ללא תו ירוק: 5,000 ש"ח.

  פנימיות עד גיל תיכון יוכלו לפעול במסלול "הפתוח" או "הסגור", בדומה לפנימיות על תיכוניות. קורסים: מגבלת ההשתתפות בקורסים והכשרות מעשיות לבגירים תעלה ל-20 משתתפים במקום 10.

  פעילויות לילדים: ברשויות ואזורים ירוקים, צהובים ו"כתומים גבוליים" תתאפשר פעילות חוגים לילדים, ובתנועות הנוער ניתן יהיה לפעול בקבוצות קבועות של עד 50 בשטח פתוח. טיולים חד יומיים – יתאפשר טיול גם במבנה, ולא רק בשטח פתוח.

  יתאפשרו לימודים של כיתות א' עד ו', ו-י"א- י"ב במוסדות חינוך בהם התקיימה בשבוע האחרון תכנית "מגן חינוך".

  אולמות וגני אירועים: מגבלת התקהלות: תפוסה של עד 50% ולא יותר מ 300 איש. כניסה תותר לנושאי תו ירוק.

  עד 5% מהמשתתפים יוכלו להיכנס בהצגת תוצאות בדיקה שלילית. בעל האולם יחויב לקבוע מנגנון שיוודא שאין חריגה מ-5%.

  מסעדות: ישיבה בפנים- לבעלי תו ירוק בלבד. מגבלת כמות: עד תפוסה של 75% ולא יותר מ-100 איש. ישיבה בחוץ – אין חובה להציג תו ירוק. מגבלת כמות: עד 100 איש. שמירת מרחק של לפחות 2 מטר בין שולחן לשולחן ומינוי סדרן שתפקידו להקפיד על שמירת המרחק.

  מלונות: ניתן להפעיל את חדר האוכל. מגבלת כמות: עד 50% תפוסה ולא יותר מ-300 איש.

  אירועים גדולים וקיום כנסים: מגבלת תפוסה: עד 500 במקום סגור ועד 750 איש בשטח פתוח. באולם או אצטדיון מעל 10,000 מושבים: עד 1,000 איש במקום סגור ועד 1,500 איש במקום פתוח.

  מכירת כרטיסים מראש בלבד, ישיבה במקומות מסומנים, ניתן לעמוד בסמוך למושב, לא ניתן לקיים אירוע או הופעה בעמידה וללא מקומות ישיבה מסומנים. האירוע יתקיים ללא ריקודים, ללא מכירה והגשה של מזון ושתיה, איסור אכילה במקום, וכן חובת שמירת מרחק.

  אטרקציות תיירותיות: יפתחו במתווה התו הירוק, למעט אטרקציות שמנכ"ל משרד הבריאות יאשר פתיחתם גם ללא נושאי תו ירוק.

  קנסות: 5,000 ש"ח על הפרת הנחיות.

  כניסה ויציאה לישראל וממנה: יבוטל האיסור על כניסת ישראלים למדינה, למעט הגבלות על כניסה דרך מעבר יבשתי. המשמעות היא שכל אזרח ישראלי או תושב קבע יוכלו להיכנס לישראל. עם זאת המכסה המקסימלית של כניסה לישראל תהיה עד 3,000 איש ביום, ותגיע עד למספר זה באופן מדורג בהמשך השבוע בהתאם לתכנית משרד התחבורה.

  מחר (ראשון) ייכנסו עד 1,000 איש כדי לאפשר פתיחה מדורגת כפי שקבע משרד התחבורה. יוחרגו טיסות ייעודיות של עולים שלא ניתן לדחות את עלייתם, עובדים זרים חיוניים וספורטאים מקצועיים ממכסת הנכנסים לישראל.

  הכניסה ממעברים יבשתיים: ממעבר נהר הירדן – תתקיים עד פעמיים בשבוע. מעבר טאבה – ייפתח חד פעמית לנכנסים ממצרים, ששהו שם עד יום רביעי, ה-3.2.21.

  חשוב לציין כי מחזיקי תעודת מחלים או מתחסן יוכלו לצאת מישראל באופן חופשי, מלבד דרך מעבר טאבה שיהיה סגור. בנוסף, חובת הבידוד במלוניות תבוטל ובמקומה תתבצע אכיפה מוגברת של משטרת ישראל בכל הנוגע לחוזרים מחו"ל ששוהים בבידוד ביתי.

  החל ממחר (ראשון) ישראלים יוכלו להגיע מחמישה יעדים יומיים: ניו יורק, פרנקפורט, לונדון, פריז וקייב. עם אישור התקנות הלילה יתווספו עוד שני יעדים: טורונטו והונג קונג על פי הצורך.

  מחר יום ראשון ה-7 לחודש, יתקיימו טיסות מ: ניו יורק, פרנקפורט, לונדון ופריז. מיום שני תתווסף טיסה יומית גם מקייב ולקראת סוף השבוע יתווספו טיסות גם מטורונטו והונג קונג על פי הצורך.

  כמו כן, כמות הנוסעים החוזרים ארצה תעשה בהדרגה. החל ממחר 1,000 נכנסים ועד 3,000 נכנסים בהמשך השבוע. באם יהיה צורך ביעדים נוספים, אלו יתווספו באישור שרת התחבורה מירי רגב בהתייעצות עם שר הבריאות ושר החוץ.

  כמו כן, כניסת זרים לישראל תאושר ע"י רשות האוכלוסין. יציאת ישראלים מחוסנים ומחלימים לחו"ל תתאפשר ללא צורך באישור. ישראלים לא מחוסנים או מחלימים ידרשו באישור יציאה של ועדת חריגים

  מפעיל אווירי יחויב להעביר למשרד הבריאות רשימת נוסעים לצורך חקירה אפידמיולוגית לפי דרישת המשרד – ככל שלא תועבר הרשימה במועד הדרישה, המפעיל האווירי ייקנס בגובה של 5,000 ש"ח.

  התקנות בתוקף עד ליום שבת, ה-20.3.21, מלבד תקנות החינוך שבתוקף עד יום שבת, ה-3.4.21.

     0 תגובות