הגר"ד לאו לדיינים על רקע סערת הגיורים: "אל תשעו אל דברי שקר"

  בנצי לייזרוביץ No Comments on הגר"ד לאו לדיינים על רקע סערת הגיורים: "אל תשעו אל דברי שקר"

  על רקע הערה הציבורית האדרה, בעקבות החלטת בג"ץ בהכרת גיורי הרפורמים המסכנת את זהותה היהודית של המדנה, משגר הרב הראשי הגר"ד לאו מכתב חיזוק לדייני ישראל ומבהיר, "כל אלו המעלילים עליכם עלילות שוא, התעלמו מהם. דין וחשבון על מעשיכם הוא כלפי שמיא"

  הגאון הרב דוד לאו צילום: פלאש 90
  0:10
  29.02.24
  אתר קול חי No Comments on טועמים שבת בכל מנה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  לאחר פסיקת הבג"ץ שהכירה בגיורי הרפורמים שנערכים בישראל, לעניין חוק השבות והסכנה האיומה הטמונה בהחלטה הדרמטית, משגר היום (רביעי) אחה"צ הרב הראשי לישראל נשיא בית הדין הגדול הרה"ג דוד לאו שליט"א, מכתב חיזוק מיוחד אל כלל דייני בתי הדין המיוחדים לגיור.

  בפתח מכתבו כותב נשיא ביה"ד הגדול כי "נושא הגיור הוא נושא רגיש מאד. הכניסה והשיבה לחיקה של יהדות, הוא הליך הלכתי המצריך רגישות יתירה וזהירות רבה".

  הגר"ד לאו ממשיך במכתבו ומציין כי מתוקף תפקידו התוודע לפעילות בתי הדין לגיור ואף נכנס בעובי הקורה של השאלות ההלכתיות שניצבות בפניהם. וכן יודע באיזו מסירות נפש עובדים מתוך יראת שמים.

  נשיא ביה"ד מדגיש כי צר היה לו לשמוע שבעת האחרונה נשמעו רינונים שלא בצדק על פעילות בתי הדין לגיור, "יש כאלה שמאשימים אתכם שאתם מחמירים ויש הטוענים כלפיכם שאתם מקילים. אני מזמין את כל המבקרים לפגוש את פעולתכם באופן ישיר ולהיווכח כמה טועים הם בביקורתם שניזונת ממידע מוטעה".

  בסיום מכתבו קורא נשיא בית הדין הגדול הגר"ד לאו לדייני הגיור להמשיך במלאכת הקודש בה הם עוסקים ולא לשעות אל דברי שקר וכל אלו המעלילים עליכם עלילות שווא, ולהתעלם מהם, ולהמשיך לדון דין אמת בהתאם להלכה המסורה לנו מדור דור.

  המכתב המלא:

  לכבוד
  דייני בתי הדין המיוחדים לגיור
  מערך הגיור

  אחי ורעי

  בשנים האחרונות, עת נפתח "מסך הברזל" והחלה העליה הגדולה ממדינות בריה"מ לשעבר וכן עליית יוצאי אתיופיה. החליטו הרבנים הראשיים לישראל דאז להקים בתי דין מיוחדים לגיור על מנת ליתן מענה ראוי ונכון לאותם אלו שהעליה לארץ פתחה להם שורשים לעברם, בצוק העתים חלקם נטמעו בין העמים, ורחש ליבם דבר טוב והם מעוניינים לחזור לצור חוצבתם.

  נושא הגיור הוא נושא רגיש מאד. הכניסה והשיבה לחיקה של יהדות, הוא הליך הלכתי המצריך רגישות יתירה וזהירות רבה.

  זכיתי מתוקף תפקידי כנשיא ביה"ד הרבני הגדול להתוודע לפעילותכם, ולהכנס בעובי הקורה של השאלות שאתם ניצבים בפניהם. ביודעי ובהכירי את דייני בתי הדין לגיור, איש איש כערכו ומעלתו, אני יודע באיזה מסירות נפש אתם עובדים ושמתוך יראת שמים אתם פועלים, בניהולו המסור של ידידי הרב משה ולר שליט"א.

  צר היה לי לשמוע שבעת האחרונה נשמעו רינונים שלא בצדק על פעילות בתי הדין לגיור. יש כאלה שמאשימים אתכם שאתם מחמירים ויש הטוענים כלפיכם שאתם מקילים. אני מזמין את כל המבקרים לפגוש את פעולתכם באופן ישיר ולהיווכח כמה טועים הם בביקורתם שניזונת ממידע מוטעה.

  עליכם לדעת, פעילותו של דיין אינה במטרה לרצות צד זה או צד אחר. פעילותו של דיין חייבת להיות ממוקדת מטרה לאמת שהתורה הציבה בפנינו. אסור לדיין שגורם כלשהו ישפיע על החלטותיו, ורק האמת היא נר לרגליו.

  אל תשעו אל דברי שקר וכל אלו המעלילים עליכם עלילות שוא, התעלמו מהם. דין וחשבון על מעשיכם הוא כלפי שמיא, אני יודע שלבכם הרחב מלא אהבת ישראל וארץ ישראל וכל דאגתכם היא לקיומו של עם ישראל במדינת ישראל.

  כבר הבעתי דעתי כלפי אלו שמנסים להחריב את יהדותה של מדינת ישראל ולהפכה למדינת כל אזרחיה, אנו נמשיך בדרך המסורה לנו מדור דור. אין לזוז מד' אמות של הלכה ורק בכך תביאו שלום ושלוה על ישראל ועל ארצו.

  הפורש סוכת שלום יפרוש שלומו עליכם, תזכו לרומם דגל התורה ולקדש ולהאהיב שם שמים.

  האמת והשלום אהבו
  החותם למען קיום הגיור כהלכתו  0 תגובות