מעבר לאתר המותאם

  תחזית: ענף המסעדנות יקום מחדש על רגליו במקומות מפתיעים

  עפר גדנקן No Comments on תחזית: ענף המסעדנות יקום מחדש על רגליו במקומות מפתיעים

  כולם יודעים שענף המסעדנות אינו ענף קל. גם בימי שגרה, כ-23% מהמסעדות ומבתי הקפה נסגרים בשנה הראשונה לפעילותם. מאז פרוץ משבר הקורונה, נפגע הענף משמעותית. דו"ח מטעם מרכז המחקר והמידע של הכנסת, שהתפרסם לפני כחודשיים, המחיש את היקף הנזק: כ-65 אלף דורשי עבודה מהענף רק בסגר הראשון בחודש אפריל, כ-3,500 מסעדות ובתי קפה מתוך 14 אלף בישראל נסגרו ב-2020, ומדד הפדיון בענף צנח ל-31.3% בין חודש ינואר לאוגוסט 2020.

  12:42
  27.06.22
  קובי פינקלר No Comments on האם כהונת הרמטכ"ל כוכבי תוארך? | פרשנות

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שפים ובעלי מסעדות מספרים כי לא ראו משבר כזה קודם לכן, אף לא בתקופת מלחמה. על דבר אחד הם מסכימים: יש סיכוי גדול שהתשובה לקריסה תבוא דווקא מכיוון הפריפריה, מחוץ לאזור המרכז, שם קיים ואקום קולינרי גדול. העיתונאי ומבקר האוכל, עמית אהרנסון, יצא לבדוק האם יש משהו בדבריהם וכך הגיע לפיאצה, אחד ממתחמי האוכל הגדולים שמוקמים בימים אלו בדיזיין סיטי, במישור אדומים, הוא ערך את החישוב של הצלחת הענף דווקא במקום שנחשב למדבר.

  בירת העיצוב של ישראל, שמשלימה את בנייתה בימים אלו, היא הרבה יותר מבירת עיצוב. היא כוללת בית מלון וכמובן את הפיאצה, מתחם בן 5,000 מטר של פנאי לכל המשפחה, כולל מסעדות גורמה, דוכני שף, שוק אוכל ועוד –ברמה גבוהה. למקום צפויים להגיע יותר מ- 6 מיליון מבקרים בשנה. לדברי גדולי השפים בארץ, למקום כזה יש סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד מכיוון שמדובר במקום עם טראפיק גבוה.

  לפיאצה צפויים להגיע מדי יום כ- 3500 סועדים רק מדיזיין סיטי. בסמוך נבנה המג'יק קאס, פארק השעשועים הגדול ביותר בישראל, שכולל פארק אקסטרים, פארק מים מקורה וימשוך אליו לפחות 5,000 מבקרים. בנוסף, יותר מ- 3 מיליון תיירים בשנה צפויים לנסוע על ציר ירושלים – ים המלח –אילת ומתחם דיזיין סיטי, הפיאצה ומג'יק קאס יהפכו לתחנת חובה עבורם. אם מוסיפים את 40 אלף תושבי מעלה אדומים ואת כל אנשי תעשיית מישור אדומים בנוסף ל- 20 אלף תושבי האזור כולו, אין ספק שמדובר בטראפיק אדיר ממדים שיחייה מחדש את הענף.

  הנגישות מירושלים תעשה את שלה באופן דרמטי, בזכות הפרויקט התעבורתי הענק של עיריית ירושלים, שתקצר את זמן ההגעה לדיזיין סיטי, לפחות מ- 8 דקות נסיעה.

  אז נכון, המשק כולו ספג פגיעה אדירה ויש ענפים שספגו פגיעות אנושות, אך אם מסתכלים קדימה ומנסים לקום ולחיות מחדש אחרי הקורונה, אין ספק שאזורים חדשים בפריפריה נכנסים למשחק ומשנים את השוק לטובה ולשמחת תושבי ישראל ותייריה.  0 תגובות