מעבר לאתר המותאם  בשני: תחנת הרכבת 'השלום' המורחבת תיפתח לציבור

  בנצי לייזרוביץ No Comments on בשני: תחנת הרכבת 'השלום' המורחבת תיפתח לציבור

  'השלום' התחנה העמוסה והגדולה בישראל בה עוברים מידי יום 60 אלף נוסעים, עברה שדרוג משמעותי בהשקעה של 100 מיליון ש"ח. הטרמינל הוכפל ונבנו בכנף החדשה שתי מעליות, ושני דרגנועים, לצד שני גרמי מדרגות, מתחם שירותים חדש ובית קפה

  10:32
  22.09.21
  בנצי לייזרוביץ No Comments on האכיפה נמשכת: המשטרה איתרה מאומתים שהפרו את הבידוד

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  25 שנים לאחר פתיחתה של תחנת השלום בשנת 1996, התחנה תיפתח מחר (שני) לנוסעים. תחנת השלום החדשה הכוללת את הכנף הדרומית, המהווה טרמינל דרומי חדש אשר מכפיל את התחנה הקיימת.

  אולם הנוסעים החדש שנבנה על ידי אגף ביצוע ברכבת ישראל בעלות של כ-100 מיליון שקלים, מהווה העתק כמעט זהה של האולם הקיים, וכולל שתי מעליות חדשות, וכן שני דרגנועים חדשים, לצד שני גרמי מדרגות, מתחם שירותים חדש ובית קפה. הטרמינל החדש, כמו כל תחנות רכבת ישראל, נגיש באופן מלא לנוסעים עם מוגבלויות.

  אולם הנוסעים החדש יאפשר זרימת נוסעים משופרת ונוחה יותר בתחנת השלום, בה עוברים כ-50-60 אלף נוסעים מידי יום, וכ-1.4 מיליון נוסעים מידי חודש, הכי הרבה נוסעים מבין כל תחנות הרכבת, ויפחית משמעותית את התורים לבידוק הביטחוני בכניסה לתחנה.

  כמו כן האולם החדש ישפר ויקצר משמעותית את דרכי הגישה אליה מכיוון דרום, אשר עד היום באי התחנה מכיוון זה נאלצו לחצות את דרך השלום הסואנת ולבזבז זמן יקר במעברי החצייה.

  שרת התחבורה, ח"כ תא"ל (מיל') מירי רגב אמרה לקראת הפתיחה: "רכבת ישראל מקדמת בהנחייתי את המהלך לשדרוג ושיפור השירות בתחנות הקיימות. התחנה החדשה תגדיל את הנגישות של באי הרכבת למרכזי התעסוקה הצמודים אליה, ותאפשר עוד הזדמנויות תעסוקה, מסחר, פנאי ובילוי לכל תושבי הארץ".

  צילום: cloudview שבתאי טל.  0 תגובות