מעבר לאתר המותאם  החל מראשון: בתי הכנסת, מקוואות, מוסדות החינוך ומרכזי קניות יפתחו

  צבי טסלר No Comments on החל מראשון: בתי הכנסת, מקוואות, מוסדות החינוך ומרכזי קניות יפתחו

  בתי הכנסת שיפתחו על פי התו הירוק יאפשרו עד 50% תפוסה. מוסדות החינוך יפתחו ביישובים הצהובים והירוקים לכיתות הגבוהות. מרכזי המסחר והקניונים יפתחו ויפעלו למניעת התקהלויות, ללא אפשרות שלא אכילה במקום. בריכות השחייה וחדרי הכושר יפתחו על פי התו הירוק

  צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הממשלה אישרה ביום שישי האחרון במשאל טלפוני בין השרים, את את תקנות הפעימה השנייה מתכנית היציאה מהסגר שתחל החל ממחר (ראשון). החל מראשון ישובו הכיתות הגבוהות ללימודים ביישובים הצהובים והירוקים ששיעור המחסונים מעל גיל 50 מעל 70%. בץתי הכנסת יפתחו בשני מסלולים, התו הירוק או עד 10 מתפללים.

  חינוך: פתיחת כיתות ה' ו-ו', וכן י"א ו-י"ב בבתי ספר הנמצאים ברשויות ואזורים המסווגים בצבעים "צהוב" ו"ירוק" לפי מודל "הרמזור", וכן ברשויות ואזורים המסווגים בצבע "כתום" שציונם הוא 7 לכל היותר ושיעור המחוסנים בהם בגילאי 50+ הוא 70% ומעלה.

  כמו כן, פתיחת כיתת תלמידים עולים ללימודי השפה העברית. בנוסף, פתיחת כיתות י"ג ו-י"ד במכללה טכנולוגית מוכרת בהתאם למודל פתיחת כיתות בבתי הספר. במכללה טכנולוגית המהווה לימודי המשך למוסד חינוך לנוער בסיכון, תתאפשר פעילותה בכל הארץ.

  לימודים במרחב הפתוח: האישור לקיים לימודים בשטח פתוח בכל הארץ יעלה מ-10 אנשים בקבוצה ל-20. תתאפשר פעילות של תנועות וארגוני נוער בשטח פתוח במודל של פתיחת כיתות הלימוד.

  כמו כן, תתאפשר פעילויות של מפעילים חיצוניים בגני ילדים ובתי ספר. יתאפשרו טיולים חד יומיים במסגרות החינוך שפועלות. יתאפשר לפנימיות לפעול גם במסלול "פתוח" כפי שהיה לפני הסגר, בקבוצות של עד 18 תלמידים ובאופן שיאפשר כניסה ויציאה מהפנימייה ללא הגבלות.

  מקומות ללא תו ירוק: קניון ושווקים: הגבלת אנשים: יחס של אדם לכל 15 מ"ר. המפעיל יתקין אמצעי ויסות דיגיטלי לספירת מספר הנכנסים לקניון.

  בקניון יוצבו בין 2-5 סדרנים "נאמני קורונה" שתפקידם יהיה לוודא שהשוהים מקפידים על הנחיות הקורונה. כמו כן, יפעלו למניעת התקהלות בשטח הקניון, כולל בסמוך לכניסה לחנויות ובכניסה לקניון, ובכלל זה ינקוט אמצעים לשמירת מרחק בין אדם לאדם בתורים כגון סימון מקומות עמידה והצבת אמצעים פיזיים לשמירת רווח בין אנשים.

  יחד עם זאת, לא תתאפשר ישיבה לצורך אכילה של מבקרים בשטח הקניון, לא יהיו שולחנות וכיסאות לאכילה בשטח הקניון, ותמנע גישה לשולחנות אכילה המקובעים לרצפה, אם קיימים.

  ההתנהלות בחנויות רחוב: במקום עד 150 מטרים – מספר אנשים לא יעלה על יחס של אדם לכל 7 מטרים רבועים משטח המקום או על 10 אנשים, לפי הנמוך מביניהם. במקום ששטחו מעל 150 מטרים רבועים – מספר אנשים לא יעלה על יחס של אדם לכל 15 מטרים רבועים משטח המקום.

  כמו כן, הוראות אלה גם בספרייה (שלא רק בדרך של השאלת ספרים). בנוסף, גן חיות, ספארי ואטרקציה תיירותית בשטח פתוח ללא מתקנים (ולמעט רכבל) – לפי יחס של אדם לכל 15 מ"ר.

  מקומות עם תו ירוק בלבד (מחלימים ומתחסנים בלבד): בכל עסק על פי התו הירוק יופיע שלט על חובת הצגת תו ירוק, ובמקום הפועל בתיאום מראש – יודיע על כך בעת ההזמנה.

  בית כנסת (שנרשם ברשות המקומית כבית תפילה לפי התו הירוק): מספר האנשים במקום לא יעלה על 50% מהתפוסה המרבית של המקום, בהתאם למספר המושבים הקבועים, ואם אין מושבים קבועים – לא יעלה על יחס של אדם אחד לכל 7 מטרים רבועים, והכול, ולא יותר מ-300 אנשים.

  ייתלה בכניסה לבית התפילה אישור התו הירוק מהרשות המקומית. חל איסור על הגשת מזון. שמירת מרחק של 2 מ"ר ולפחות כסא בין אדם לאדם שאינם גרים יחד. תהיה הקפדה על חיטוי וניקוי.

  בריכת שחייה או מקווה טהרה לגברים: אדם לכל 7 מ"ר ובתוך המים -1 ל -6 מר. תחול חובת חיטוי ושמירה על היגיינה, מפעילי מזנון בשטח הבריכה לא יציבו שולחנות אכילה בשטח המזנון, וכן לא יופעלו ג'קוזי או סאונה.

  מכון כושר או סטודיו: המחזיק או המפעיל של המקום יוודא כי המרחק בין המכשירים ובין המתאמנים בעת קיום אימון אישי או משותף, לא יפחת משני מטרים, או פחות עם מחיצה ביניהם. המחזיק או המפעיל של המקום יקבל לקוחות בתיאום מראש.

  מופעי תרבות: מספר אנשים – עד 75 מהתפוסה המרבית של המקום, ובלבד שלא יעלה על 300 אנשים במבנה או על 500 אנשים בשטח פתוח.

  הצפייה באירוע תתקיים בישיבה בלבד, וללא אכילה במקום שבו מתקיים האירוע. במקרה של סירוב הקהל להוראות אלה, יפסיק המחזיק או המפעיל את האירוע. הישיבה באירוע תהיה במקומות מסומנים ומכירת כרטיסים לאירוע תיעשה מראש ובאופן מקוון או טלפוני.

  בשטח פתוח שאינו כולל ישיבה במקומות ישיבה מקובעים – המתחם יחולק למתחמים נפרדים של עד 20 אנשים לכל היותר, ובין מתחם למתחם יישמר מרחק של 2 מטרים לפחות.

  כמו כן, הישיבה תהיה במקומות מסומנים וקבועים מראש ויופרדו באמצעים פיזיים. בהושבה של אנשים שאינם גרים באותו מקום, יישמר מרחק של שני מטרים, ככל האפשר, ולכל הפחות כיסא אחד ריק ביניהם; המרחק בין הקהל לבמה או למקום המיועד והמסומן לקיום הפעילות לא יפחת מארבעה מטרים.

  במקום יוצבו ב סדרנים שיידעו את השוהים באירוע, ויסבו את תשומת ליבם, בנוגע לחובת השמירה על הוראות תקנות אלה, לרבות חובת עטיית מסיכה. לא יוגש או יימכר אוכל במתחם האירוע או בכניסה אליו, למעט בקבוקי שתייה אישיים.

  מלון: תותר הפעלת בית מלון, ללא חדר האוכל שבו, בעבור מחוסן או מחלים, וכן בעבור קטין מתחת לגיל 16 שהציג תוצאת בדיקה שבוצעה ב-48 השעות שקדמו לכניסתו (וכן אנשי צוות אוויר או אזרח זר השוהה בארץ במסגרת מילוי תפקידו – בכפוף לבדיקה כאמור).

  הכניסה למלון כוללת גם כניסה למתקנים המשותפים המצויים בבית המלון (ולמעט חדר אוכל כאמור). בתי המלון יוכלו לפעול על פי שני מודלים, חלופת מגורים ללא מתקנים משותפים, או כבית מלון הפועל ב"תו ירוק".

  קנסות למפירי ההוראות:
  הפעלת מקום בניגוד לתקנות – עד 10,000 ש"ח (לפי גודל המקום). אדם שאינו מחוסן או מחלים השוהה במקום הפועל עם תו ירוק – 1,000 ש"ח. מקום שפועל לפי התו הירוק שלא הציב שלט: 3,000 ש"ח.

  מפעיל קניון שלא מינה סדרנים לפי מה שהוא חייב: 5,000 ש"ח. מפעיל קניון או שוק שהציב שולחנות אוכל או לא מנע את הגישה אליהם: 5,000 ש"ח. מפעיל קניון שלא מנע הצבת דוכני אוכל או יריד: 2,500 ש"ח. מפעיל מקום שלא תלה שלט שאסור לאכול במקום: 5,000 ש"ח.  0 תגובות