מעבר לאתר המותאם  גדול הדור יוצאים בקריאה נחרצת נגד ההפגנות: "אין להתקרב למקומות אלו"

  איתי גדסי No Comments on גדול הדור יוצאים בקריאה נחרצת נגד ההפגנות: "אין להתקרב למקומות אלו"
  Rabbi Chaim Kanievsky, Rabbi Gershon Edelstein and ultra orthodox jewish men at rally of Degel HaTorah in support of Moshe Leon ahead of the upcoming municipality elections in Jerusalem on October 25, 2018. Photo by Aharon Krohn/Flash90 *** Local Caption *** ?????? ???? ????? ?????? ??? ????? ?????? ??????? ??? ????? ????? ????? ???? ????? ???????? ???? ??????? ???? ????????

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  מחר (שלישי) צפוי להתפרסם מכתבם של גדולי הדור מרן הרב קנייבסקי ומרן הרב אדלשטיין הקורא להתרחק ממוקדי ההפגנות והמחאות בריכוזים החרדים כנגד המשטרה שמובלים ע"י אנשים ונוער מחוץ לציבור החרדי ובאים רק להצית אש ואלימות. גדולי ישראל קוראים גם לעורר את הציבור שלא להתקרב למקומות אלו, שרק ראיית המעשים הנפשעים מזיקה לנפש.

  במכתב מבהירים גדולי הדור את דעתם על האירועים האלימים בריכוזים החרדים בתקופה האחרונה: "כמובן אין מי מקהל החרדים לדבר השם שמגיע להשתתף בהפגנות אשר כידוע אין זה דרכה של תורה ובוודאי שלא עלתה על דעת מאן דהוא להתחבר עם הפוחזים מחוץ למחננו שמציתים אש האלימות".

  בנוסף מורים גדולי הדור שליט"א, "גם יש לעורר שאין להתקרב למקומות אלו ויש בזה משום הרחק מן הכיעור, ראוי למנוע את מידת הסקרנות לזה, כי עצם ראיית מעשים אלו מזיקה לנפש".

  גדולי ישראל מסיימים את מכתבם המיוחד ומתפללים כי "מן השמים ירחמו, שילמדו תועים בינה, וילכו בדרכה של תורה".

  מוקדם יותר היום (שני) יצא גדול הדור מרן חכם שלום כהן, נשיא מועצת חכמי התורה במכתב מיוחד, בו הוא מביע את מורת רוחו מההפגנות והעימותים עם כוחות המשטרה הגורמות לפגיעה בנפש ורכוש וגורמות לחילול ה' גדול.

  בפתח מכתבו כותב מרן נשיא המועצת: "הנה בעוונות הרבים, לנוכח מגיפת הקורונה המפילה חללים רבים בעם ישראל ל"ע כאשר אין לך יום שאין קללתו מרובה מחבירו, אורבת לנו אף סכנה רוחנית המאיימת להרוס את כל יסודות חינוך ילדינו עליהם עמלנו ומסרנו את נפשנו, עם התגברות תופעת ההפגנות האלימות ברחובותינו, כאשר אנשים פורקי עול שלא מקרב מחננו עושים דין לעצמם, מתעמתים עם שוטרים, מתפרעים וגורמים נזק לנפש ורכוש תוך כדי סכנת נפשות חמורה, חילול שם שמים נורא והוצאת שם רע על כלל היהדות הנאמנה. אוי לעיניים שכך רואות".

  גדול הדור פורט את שורת הסכנות שבאירועים האלימים, "ומלבד חילול ה' הגדול הנגרם מכך, ישנה סכנה רוחנית חמורה לצעירי הצאן העלולים לנהות אחר ההתרחשויות ואף להיגרר לתוכן חלילה, וההרס החינוכי מי יישורנו, כאשר עמל של שנים עלול לרדת לטמיון ברגע אחד".

  גדול הדור חכם שלום קורא לשומעי לקחו וכותב, "ומכאן אזהרה חמורה לכל שומעי לקחנו יראי ה' ולכל תומכי ואוהדי תנועת ש"ס הק', להדיר רגליכם ממקומות עימות אלו ולא לשהות בהם ולו לרגע אחד. איסור חמור להימצא בסביבת הפגנות ועימותים המנוגדים בתכלית לדרך התורה, וכל המפר את דברנו ונמצא שם – הרי הוא שותף לחילול ה' וגדול עוונו מנשוא".

  מרן שליט"א מסיים את מכתבו: "ולהזהיר גדולים על הקטנים, חובה על ההורים להשגיח על בניהם שלא ימצאו במקומות אלו, אלא ישקדו על תלמודם על פי ההנחיות, וינהגו הקפדה יתירה בשמירת כללי הבריאות כפי שציוותנו התורה, ותורה מגנא ומצלא".

     0 תגובות