מעבר לאתר המותאם  רכסים תהיה חלק ממיזם התחבורה הגדול של הצפון – פרויקט נופית

  קלמן טלר 1 Comment on רכסים תהיה חלק ממיזם התחבורה הגדול של הצפון – פרויקט נופית

  משרד התחבורה הודיע על השקת מיזם התחבורה שאמור לחולל שינוי אדיר בתנועת התחבורה בצפון בדגש על אזור מפרץ חיפה והיישוב רכסים | בשלב הראשון אורכה של הרכבת הקלה מתוכנן להיות ב-41 קילומטרים והפרויקט צפוי לכלול 20 תחנות לאורך הקו שנמשך מתחנת מפרץ חיפה ועד לנצרת.

  9:51
  26.02.21
  קובי פינקלר No Comments on אזרח ישראלי אסף מידע על כיפת ברזל לטובת החמאס

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  פרויקט נופית יוצא לדרך: משרד התחבורה הודיע על השקת מיזם התחבורה שאמור לחולל שינוי אדיר בתנועת התחבורה בצפון בדגש על אזור מפרץ חיפה והיישוב רכסים. פרויקט הרכבת הקלה חיפה-נצרת אותו מוביל משרד התחבורה באמצעות חברת חוצה ישראל הוא מגה פרויקט תשתיתי מורכב, ראשוני מסוגו בישראל, הכולל תכנון והקמת רכבת קלה אזורית אשר תשרת את תושבי הצפון ותחבר את גושי ההתיישבות במטרופולין חיפה וגוש נוף הגליל – נצרת. היקפו הכולל של פרויקט הרכבת הקלה, נאמד בהיקף של כ- 7 מיליארד שקל.

  בשבועות הקרובים צפויות כבר להתחיל העבודות הראשונות של הקו. על פי המתכננים לקו תהיה השפעה חיובית משמעותית על נקודות המעבר שלו. על פי התכנון הקו אמור להתחבר ליישוב החרדי הצפוני רכסים ולהשפיע על אופק התעסוקה ועל מחירי הדיור באזור.

  בשלב הראשון אורכה של הרכבת הקלה מתוכנן להיות ב-41 קילומטרים והפרויקט צפוי לכלול 20 תחנות לאורך הקו שנמשך מתחנת מפרץ חיפה ועד לנצרת. הפרויקט צפוי להימשך מספר שנים והוא נבחר לאחר שנבחנו חלופות תחבורה אחרות.

  תכנון חיבור קו הרכבת לרכסים, משתלב בשורה ארוכה של תכניות פיתוח שאושרו בשנה האחרונה ברכסים. במסגרת תכנית הפיתוח ניתן דגש נרחב על הקמת מרכזי תעסוקה חדשים. תנופת הפיתוח כוללת שיווק של מאות יחידות דיור חדשות בשנה האחרונה וקידום ותכנון פרויקטים נוספים של פתרונות דיור ותעסוקה למגזר החרדי ביישוב רכסים.  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   כלמהכבוד לשר התחבורה ולכל הקשורים בפרויקט האדיר הזה .