מעבר לאתר המותאם  עצרת תפילה ומחאה על חילול בי"כ: "שיש ביזוי תורה יש להגביר לימוד תורה"

  איתי גדסי No Comments on עצרת תפילה ומחאה על חילול בי"כ: "שיש ביזוי תורה יש להגביר לימוד תורה"

  עצרת מחאה ותפילה בהתאם לכללי הנחיות הבריאות, התקיימה בסמוך לבית הכנסת שחולל בשכונת "חן הצפון" בפ"ת במהלך הלילה האחרון. רב העיר הרב מיכה הלוי קרא להתחזק בלימוד תורה כתשובה לביזוי התורה. בכנס השתתפו חברי המועצה מטעם יהדות התורה וש"ס

  צילום: רשת העיתונאים רוטרניק
  9:51
  26.02.21
  קובי פינקלר No Comments on אזרח ישראלי אסף מידע על כיפת ברזל לטובת החמאס

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בתגובה לחילול בתי הכנסת בעיר פתח תקווה היום (שני) התקיימה עצרת תפילה וזעקה  בעיר פתח תקוה. העצרת נפתחה ע"י הרב אהוד סטופל רב בית הכנסת וקהילת חן הצפון באמירת פרקי תהילים.

  לאחר מכן נשא דברים הרב מיכה הלוי רבה הראשי של העיר פ"ת שאמר לציבור בעיר ש"בכדי להתאבל על ביזוי התורה עלינו להתמיד בלימוד התורה ולהגביר את הלימוד, הקב"ה מוביל הכל לטובה, גם אם אנחנו לא רואים זאת".

  כמו כן השתתפו בעצרת הרב אליהו ברוכי ח"כ מטען סיעת דגל התורה, הרב ישראל פרידמן והרב שמעון ברגמן חברי מועצת העיר פ"ת מטעם סיעת דגל התורה, והרב אליהו גינת חבר מועצת העיר מטעם סיעת ש"ס.

  כזכור, גבאי ומתפללי בתי כנסת בפתח תקווה שהגיעו הבוקר לבית הכנסת, גילו לתדהמתם שבתי הכנסת חוללו באופן מחריד, באחד מבתי הכנסת נראו ספרי התורה שרועים על הרצפה ומהמקום נגנבו כלי כסף וכסף מזומן.

  ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג הזדעזע מהמקרים: "לצערי, נחשפנו הלילה למראות קשים לאחר שנפרצו שני בתי כנסת בעיר, אהבת דניאל וחן הצפון. הפורצים לא הגיעו לסיפוק מלקיחת הממון אלא גם ביזו ספרי תורה. מעשה כזה לא יכול לעבור לסדר היום, ועל כן גורמי הביטחון בעיריית פתח תקוה יחד עם המשטרה, יעשו כל שניתן כדי להביא את הפורצים הנאלחים לדין".

  ראש המועצה הדתית פ"ת, ראובן יוסופוב: "כל הקווים האדומים נחצו. הלילה נפרצו 2 בתי כנסת בעיר, נחשפנו למראות מזעזעים, כואב שזה קורה כאן בארץ ישראל. כולי תקווה שגורמי האכיפה ישימו ידם על מחללי בתי הכנסת. ראש העיר רמי גרינברג והמועצה הדתית בראשותי,  תדאג כבר היום לסייע ככל שניתן בשיקום וסיוע לקהילות ולגבאים ככל שניתן".

  הארגון העולמי של בתי הכנסת: "הארגון העולמי של בתי הכנסת מביע זעזוע עמוק על החילול והביזוי שנעשה הלילה בשני בתי כנסת בפתח תקווה. בימים בהם בתי הכנסת סגורים ומסוגרים עקב המגיפה האיומה – החליט מאן דהו לחלל את הקודש במקום בו מתכנסים ישראל לשפוך שיחם לפני בורא עולם. בימים בהם אנו כמהים ומייחלים כבר לרגע בו נוכל לחזור ולשוב אל בתי הכנסת – דווקא במדינת היהודים חוללו ספרי התורה במקום הקדוש והמיוחד עבור כל יהודי ויהודי. אנו קוראים למשטרת ישראל להתייחס לאירוע זה בחומרה ולפעול באופן מיידי לאיתור הפורץ על מנת להעביר מסר ברור כי על פגיעה מסוג לא ניתן לעבור לסדר היום והדין ימוצה באופן מלא עם הפוגעים".

  מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל פתחה בחקירה בגין חשד להתפרצות לשני בתי כנסת, הלילה, סמוך לצומת סגולה בפ"ת. מהמקום נגנבו כלי כסף וכסף מזומן מהקופות במקום".  0 תגובות