מעבר לאתר המותאם  חיזוק רוחני: הרה"ג מאיר ביטון נבחר לכהן כרבה של העיר לוד

  שלמה ריזל No Comments on חיזוק רוחני: הרה"ג מאיר ביטון נבחר לכהן כרבה של העיר לוד

  אחרי כ-6 שנים שהתפקיד לא היה מאויש, לעיר לוד יש בשעה טובה רב ראשי | ראש העיר עו"ד יאיר רביבו שתמך בבחירת הרב ביטון: "זהו יום בשורה לעיר לוד ולעולם התורה, כאשר תלמיד חכם וירא שמים נבחר לעמוד על משמר ההלכה ולנהל את חיי הדת בעיר"

  21:42
  25.02.21
  אתר קול חי No Comments on צפו בשידור חי: 'אזור התעשייה' בשידור פורים שלא נראה כמותו

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  אחרי 6 שנים ללא רב עיר בלוד – הבחירות הגיעו סוף סוף לקו הגמר ונערכו ביום ראשון השבוע, בהתאם להחלטת הוועדה לבחירת רב העיר לוד, בסיומן נבחר המרא דאתרא – הרב שמעון מאיר ביטון שליט"א לרב הראשי של לוד.

  יצוין כי הבחירות האחרונות לתפקיד רב העיר לוד נערכו לפני למעלה מ- 43 שנה. משחר ימיה של העיר לוד פעלו בה שני רבני עיר, הרב חיים חדד ז"ל, והרב נתן אורטנר ז"ל.

  בשנת 2015 הלך לעולמו הרב חדד ז"ל. באותה שנה פרש הרב אורטנר ז"ל לגמלאות לאחר שהגיע לגבורות בגיל 80, ולאחר שלא ניתן היה להאריך את כהונתו. ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, פנה למועצת הרבנות הראשית להאריך את כהונתו של הרב אורטנר עד למינוי רבני עיר חדשים, אולם הוראות החוק חייבו כאמור את פרישתו, במקביל לבחירות חדשות לתפקיד רב העיר.

  תהליך הבחירות הממושך נפתח לפני כ-6 שנים על ידי השר דוד אזולאי ז"ל ובהמשך נתקע על ידי בג"ץ. על תפקיד הרב הראשי של לוד התמודדו 12 מועמדים. מבין שנים עשר המתמודדים שניים בלטו במיוחד: הרב שמעון מאיר ביטון, רב קהילת עוד יוסף חי ב'גני יער', אשר זכה לתמיכת ראש העיר יאיר רביבו, והרב יצחק מוזגברשוילי, רב שכונות שרת ורמט בעיר ורבה של קהילת יוצאי גרוזיה בלוד.

  שני הרבנים נמנים על חסידות חב"ד, אך בעוד מוזגברשוילי נמצא בראש קהילה קטנה יחסית, ביטון מוביל את הקהילה המסורתית בעיר המורכבת מחסידי חב"ד, בני הציונות הדתית ומסורתיים רבים, ונמצא בקשר עם מנהיגים מוסלמים בעיר. ביטון עצמו גדל בבית דתי לאומי, ולמד בישיבה התיכונית פרחי אהרון שבקריית שמואל.

  היה זה בהחלט הוכחה למנהיגותו של ראש העיר כאשר השיקול שהנחה אותו בתמיכתו ברב ביטון, הוא רק טובת הציבור, כדי שייבחר רב ראוי ומתאים, שיקדם בע"ה שירותי דת מיטביים לתושבי העיר. זאת ועוד, בשל מערכת היחסים הרגישה בין ראש עיר לרב עיר, המורכבות בין המגזרים היהודיים בעיר וכן בשל הרגישות בין יהודים לערבים בעיר, רביבו החליט לתמוך בביטון בטענה כי הוא האדם הטוב ביותר להכיל את כלל המורכבויות בלוד.

  יו"ר הועדה הרב זבדיה כהן אמר: "לכל תושבי העיר לוד היקרים, ב"ה לאחר 6 שנים זכינו היום לבחור רב עיר בעיר לוד. היו לנו 10 מועמדים מתוכם מי שלקח את מירב הקולות, 14 קולות, זה הרב שמעון מאיר ביטון שזכה להיבחר כרב העיר. אחריו הרב יצחק מוזגברשוילי עם 10 קולות".

  עוד הוסיף, "אנו מאחלים לרב הנבחר שיזכה להגדיל תורה ולהאדירה בשיתוף עם כל רבני העיר, שהעיר הזאת תזכה והשם ימלא כל משאלות לבכם לטובה עם בשורות טובות ובריאות איתנה. זה ההזדמנות להודות לראש העיר ולחברי הועדה. תזכו לשנים רבות וטובות באחדות ואהבה אמן ואמן".

  ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, מסר את ברכתו לרב העיר הנבחר: "אני שמח לברך בברכת מזל טוב את המרא דאתרא של העיר לוד, המועמד שלי ושל סיעת הליכוד, הרב שמעון מאיר ביטון שליט"א, לרגל בחירתו לתפקיד הרב הראשי ללוד. זהו יום בשורה לעיר לוד ולעולם התורה, כאשר תלמיד חכם וירא שמים נבחר לעמוד על משמר ההלכה ולנהל את חיי הדת בעיר. אני מכיר את הרב שנים רבות ויכול להעיד על גדלותו, אשרי העיר לוד שזכתה ברב שעוסק ובקי בהלכה, אדם שכל נתיבותיו שלום ואחדות".

  עם הכרזת תוצאות הבחירות, אמר ראש העיר בקול חנוק ובדמעות של שמחה: "ידוע שתמכתי ברב ביטון ואני מבקש למסור לרב יצחק מוזגברשוילי, אנחנו אוהבים את הקהילה הגיאורגית, נמשיך לכבד ולחבק אותה. אני רוצה לברך את מורי ורבי שעבר תלאות והשמצות וביזיונות יחד איתי, אבל ברוך השם אמונת חכמים יש לה על מי לסמוך היום".

  עוד הוסיף, "זהו יום גדולת הבאבא סאלי שאחיו הבאבא חקי היה הרב של העיר לוד בשנות ה-50, והיום זה יום גדול ואני מבטיח שיחד עם הרב ביטון ניקח את העיר לאחדות, לאהבת חינם ולהנגשת היהדות לכולם באופן שוויוני, יפה, מחבק ואוהב ובעזרת השם נתאחד, נעשה ונצליח".  0 תגובות