מעבר לאתר המותאם  השר גנץ: "ללא אכיפה שוויונית אין טעם להמשיך בסגר"

  קובי פינקלר No Comments on השר גנץ: "ללא אכיפה שוויונית אין טעם להמשיך בסגר"
  8:24
  01.03.21
  אליהו גרין No Comments on התחזית: ירידה בטמפרטורות וגשמים מקומיים

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שר הביטחון, בני גנץ, סיים כעת ביקור במפקדת "אלון" שבבסיס פיקוד העורף, ביחד עם סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר, מפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין, מפקד המפקדה המשימתית תא"ל ניסן דוידי, עוזר השר להתגוננות משה אדרי וראש המכון הביולוגי פרופ' שמואל שפירא.

  במהלך הביקור קיים שר הביטחון גנץ הערכת מצב בה הוצגה אסטרטגיית היציאה מהסגר. בנוסף קיבל השר גנץ עדכון על סטטוס החיסון לקורונה של המכון הביולוגי שנמצא כעת בשלב הניסויים הקליניים.

  בסיום הביקור התייחס השר גנץ לירידה בתחלואה ואמר: "יש ירידה בתחלואה, יש עלייה בחיסונים, אבל עדיין אסור להיות שאננים. מערכת הביטחון בהובלתי, בחצי השנה האחרונה הגדילה את יכולת קטיעת שרשראות ההדבקה פי 10, את יכולת הבדיקות היומית מהגל הראשון פי 10, התפרסה בלמעלה מ-200 רשויות מקומיות במסגרת פרויקט 'אנשי חיל".

  השר גנץ הבהיר כי על ההחלטה להמשך הסגר יהיה "במהלך השבוע נקבל החלטה על המשך הסגר אם כן ואם לאו, היא צריכה להתקבל בהתאם לנתונים ובהתאם לביצועים. לצערי הנתונים מוכיחים שיש מקומות שבהם שיעורי ההדבקה גבוהים, ופעולות האכיפה ושיתוף הפעולה נמוכים".

  לכן, אומר גנץ, "כל בקשה להמשך הסגר צריכה להיות רק בכפוף לקמפיין הסברתי, לסיוע ולאכיפה במוקדי התחלואה. זה לא נגד אף אחד, זה למען בריאות הציבור. דין תל אביב, שפרעם, ביתר עילית ואשדוד – דין אחד הוא, כולם חייבים להקפיד על ההוראות. אם אין אכיפה שוויונית, אין טעם להמשיך את הסגר".

  גנץ מתח ביקורת על הערים החרדיות ואמר, "מי שפותח בית ספר או תלמוד תורה, מי שמתפלל בקבוצה גדולה בבית כנסת, במסגד או בכנסיה, מי שנפגש עם הרבה אנשים ומפר את ההוראות – פשוט מסכן חיים".

     0 תגובות