מעבר לאתר המותאם

  הנשיא ריבלין: "קורא לכל מנהיגי הציבור – עצרו את סכנת האנרכיה"

  איתי גדסי No Comments on הנשיא ריבלין: "קורא לכל מנהיגי הציבור – עצרו את סכנת האנרכיה"

  נשיא המדינה פנה בדברים לאומה ערב הכניסה לסגר ההדוק והתייחס גם לאירועים בוושינגטון | הנשיא קרא לציות מלא להנחיות והזהיר מאנרכיה: "אני קורא לכל מנהיגי הציבור – בכל הערים, בכל המגזרים, למנהיגים הפוליטיים, למנהיגים הרוחניים לראשי הערים, למנהיגי התנועות האזרחיות – אנא מלאו את חובתכם ועצרו את סכנת האנרכיה. הסגר, על כל מגבלותיו, כפי שקבעה הממשלה, מחייב את כולנו"

  נשיא המדינה ראובן ריבלין צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס היום (חמישי) למהומות שאירעו אמש בארה"ב על רקע ההצבעה בקונגרס האמריקאי על אישור תוצאות הבחירות לנשיאות, בהן זכה ג'ו ביידן. "אני מבקש לשלוח את ברכתי לנשיא הנבחר של ארצות הברית, ג'ו ביידן, עם סיום תהליך אשור תוצאות בחירתו על ידי הקונגרס האמריקאי. אני בטוח שהנשיא הנבחר ביידן, יוסיף בהעמקת הקשרים ביננו לבין ארצות הברית של אמריקה, שהיא ידידתנו הקרובה, והדמוקרטיה הגדולה בעולם" , פתח הנשיא את דבריו.

  "תמונות המהומות בגבעת הקפיטול, מטלטלות. הן מזכירות לכולנו כי הדמוקרטיה, גם כשהיא איתנה ומבוצרת ככל שתהיה, אינה מובנת מאליה. השנים האחרונות על כל מערכות הבחירות שהתקיימו בהן, והסוגיות הפוצעות שעלו על סדר היום של הציבוריות הישראלית, הרחיקו אותנו אלה מאלה, אולי יותר מתמיד. אך עלינו להבטיח, כי גם אם התהומות שלנו עמוקים, הדמוקרטיה שלנו תגן עלינו כעם, כחברה וכמדינה".

  "זכות ההצבעה, קולם של האזרחים המממשים את זכותם הדמוקרטית, לצד חוסנה של מערכת המשפט, והשמירה על שלטון החוק, חייבים להוות עקרונות משותפים עבור כולנו. גם בתוך הכאב, גם בתוך המחלוקות, ואווירת חוסר האמון, אל לנו אף פעם לשכוח זאת. אלה גם העקרונות איתם עלינו לצאת אל ימי הסגר שהוכרז, ושייכנס לתוקפו הלילה", קרא הנשיא.

  "מכאן, אני קורא לכל מנהיגי הציבור – בכל הערים, בכל המגזרים, למנהיגים הפוליטיים, למנהיגים הרוחניים לראשי הערים, למנהיגי התנועות האזרחיות – אנא מלאו את חובתכם ועצרו את סכנת האנרכיה. הסגר, על כל מגבלותיו, כפי שקבעה הממשלה, מחייב את כולנו. את כולנו, ללא יוצאי דופן. יהיו עמדותינו אשר יהיו, הסגר הזה הוא החלטתה של הממשלה, ממשלה נבחרת בישראל, בהמלצת הגורמים הרפואיים המקצועיים האמונים על שלומנו, שלום העם כולו ללא הסחות ודעות פוליטיות".

  "אנחנו נכנסים לסגר כדי שלא נהרוג אחד את השני. אנחנו נכנסים לסגר מפני שמחלקות הקורונה וטיפול נמרץ בבתי החולים עומדות בפני קריסה. אנחנו נכנסים לסגר כדי לשמור על הילדים שלנו. אנחנו, כולנו, ללא יוצא מן הכלל מחוייבים לציית לכלליו. כל חלקי העם, יהודים וערבים, חילונים דתיים וחרדים. לא רק מכיוון שהשוויון בפני החוק הוא אבן יסוד בדמוקרטיה שלנו, אלא משום שאי ציות לחוק מפורר את העיקרון הבסיסי שמאפשר את המשך החיים המשותפים שלנו על הארץ הזאת. את היכולת שלנו לעבוד ביחד, כדי לבנות ולקיים את המדינה היהודית והדמוקרטית, הבית של כולנו".

  "אי ציות לחוק, ובכללו להנחיות הקורונה – ועל אחת כמה וכמה הטפה לאי ציות – פירושו לא רק הכשלת המאמץ המשותף לבלימת התפשטות הנגיף, אלא בכיה לדורות, חלילה, שתוביל להעמקת הסדקים שנפערים, בימים אלה, בין הקבוצות בחברה שלנו".

  "אני מבקש לומר כעת, שגם אם יש ויהיו, גורמים כאלה או אחרים, שיפרו את ההנחיות, או את החוק, הפרות אלו אינן מקנות היתר לאף אחד, אבל לאף אחד, להפר את החוק. אני יודע שאתגרי הבריאות, הפרנסה, הדברים הבסיסיים ביותר, נדמים קשים מתמיד. החברה הישראלית נמצאת בפני אתגר מורכב, ועלינו לעשות הכל כדי לצלוח אותו. אני מאמין בכל ליבי שיש בכוחנו לצלוח אותו. לחשוק שפתיים, להסתגר בבתים, להשמע לחוק. ההסתייגויות והביקורת – תנו להן להישמע, אבל רק מתוך ציות – ללא יוצא מן הכלל. אנא זכרו כשאנו מפרים את ההנחיות אנחנו מעמידים את היקרים לנו, את הקרובים לנו ביותר, כמו את יתר אזרחי ישראל, בסכנה של ממש".

  "אנחנו נדע ימים טובים יותר. ידענו בעבר ימים רעים והתגברנו עליהם. השפעת החיסון עומדת בפתח, ואנחנו נשוב לימי שגרה. עד אז, אנו חייבים להתאזר בסבלנות ובמשמעת, ולעשות הכל על מנת לצמצם את התחלואה".  0 תגובות