מעבר לאתר המותאם  צבא ארה"ב יצייד 4 חטיבות טנקים במערכת ההגנה הישראלית "מעיל רוח"

  קובי פינקלר No Comments on צבא ארה"ב יצייד 4 חטיבות טנקים במערכת ההגנה הישראלית "מעיל רוח"

  לאחר השלמת החוזה הראשון, רפא"ל חתמה על החוזה השני עם צבא ארה"ב: החברה תצייד 4 חטיבות טנקי אברמס במערכת ההגנה האקטיבית המתקדמת בעולם "מעיל רוח", בשווי עסקה כולל של כחצי מיליארד דולר | הצבא האמריקאי בוחן בימים אלו את גרסת הדור הבא של המערכת לטובת שילובה על גבי פלטפורמות קרקעיות נוספות

  9:51
  26.02.21
  קובי פינקלר No Comments on אזרח ישראלי אסף מידע על כיפת ברזל לטובת החמאס

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ, יחד עם חברת ליאונרדו DRS מדווחות היום (רביעי) כי השלימו מסירת המשלוח האחרון של מערכות ההגנה האקטיבית "מעיל-רוח" עבור טנקי האברמס של צבא היבשה וחיל-הנחתים (המארינס) האמריקאים.

  בהתאם לחוזים שנחתמו בין רפאל ו-DRS לגורמי הרכש בצבא האמריקאי, האספקה הראשונה של המערכות הושלמה כבר בספטמבר 2019 לצבא היבשה. צוות משולב של גורמי ממשל ותעשייה הן מארה"ב והן מישראל פעלו במשותף להתאמה מלאה של המערכת לטנקי האברמס האמריקאים.

  מסירה זו הינה שיאו של מאמץ רב-שנים להשלמת יכולות ההגנה על חיי החיילים בצבא ובמארינס, לאור האיומים ההולכים וגוברים, ולצורך שיפור יכולות התמרון והשרידות ביבשה. הצבא האמריקאי בוחן בימים אלו את גרסת הדור הבא של המערכת- קטנה יותר וקלה יותר- לטובת שילובה על גבי פלטפורמות קרקעיות נוספות.

  "רפאל היא מהחברות המובילות בעולם בהגנה אקטיבית וריאקטיבית עבור טנקים ורק"מ. זוהי זכות גדולה עבורינו לספק לכוחות האמריקאים את מערכת "מעיל-רוח" – מערכת מצילת חיים, לאור הצורך הגובר בשכבת הגנה עבור הלוחמים". כך אומר היום תא"ל (מיל') מיכאל לוריא, ראש מנהלת שרידות ותמרון ברפאל.

  מערכת "מעיל-רוח", פרי פיתוח של רפאל, היא מערכת ההגנה האקטיבית לרק"ם המבצעית היחידה בעולם, שכבר נוסתה בהצלחה בשדה הקרב ומספקת יכולת שרידות ותמרון לכוחות. מאז יירוטה המבצעי הראשון במארס 2011 הוכחה המערכת כבר פעמים רבות בשדה הקרב, בעיקר בעת מבצע "צוק איתן", לצד היעדר פגיעות לכוחות הלוחמים.

  המערכת מותקנת על מאות פלטפורמות לחימה קרקעיות בצה"ל, לרבות טנקי מרכבה סימן 3 ו-4 וכן על גבי נגמ"שי נמ"ר, וכעת גם על טנקי האברמס האמריקאים. המערכת נמצאת תחת חוזים לאספקה שבסופם תהיה מותקנת על למעלה מ-1,000 פלטפורמות בצה"ל. המערכת מספקת הגנה מוכחת נגד טילי נ"ט ומגוון רחב של איומים מהמתקדמים ביותר בעולם.  0 תגובות