מעבר לאתר המותאם  פרוש ואייכלר בביקורת פנימית: "לא ייתכן לתת לחסידות 2 נציגים ברשימה"

  איתי גדסי No Comments on פרוש ואייכלר בביקורת פנימית: "לא ייתכן לתת לחסידות 2 נציגים ברשימה"

  במכתב חריף שנשלח למזכ"ל אגו"י קובלים חברי הכנסת מאיר פרוש וישראל אייכלר על התנהלות המפלגה ודורשים שקיפות בחלוקת כספי הבחירות בין מטות הבחירות. בנוסף דורשים את שילובם של נציגי חסידויות גדולות ברשימה לכנסת והוסיפו כי "חסידות בעלז הוצבה אחרי חסידות קטנה ממנה" לטענתם | המכתב המלא

  צילום: פלאש 90
  14:28
  08.03.21
  צבי טסלר No Comments on בשורה למתנדבים: גם מחוסנים יורשו להתנדב במחלקות קורונה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  פרוש ואייכלר נגד התנהלות 'אגודת ישראל'. במכתב משותף של סגן השר מאיר פרוש וח"כ ישראל אייכלר שמתפרסם היום (שני) למזכ"ל אגודת ישראל חנוך זייברט קובלים השניים על התנהלות הסיעה ומסרבים לשתף פעולה עם מטה הארגון לקראת הבחירות.

  המכתב נשלח בעקבות פנייתו של זייברט לנציגי שלומי אמונים ובעלזא לזמן ישיבה משותפת של מטה הארגון הכולל הסיעות המרכיבות את אגודה, לקראת הבחירות הקרובות.

  בתגובה כתבו פרוש ואייכלר כי "אין זה סוד וכל מי שמצוי ויודע את אשר נעשה בקרב ההנהגה של תנועת 'אגודת ישראל' בתקופה האחרונה, מודע לזלזול הגדול שיש כלפי הח"מ מאחדים שבצמרת 'אגודת ישראל', וההגיונית, שתוקם מחדש באגודת ישראל ועדת כספים בהרכב נציגי כל הסיעות, וכפי שנקבע מיד לאחר הבחירות הפנימיות".

  אייכלר ופרוש ביקרו בחריפות את ההתנהלות הפנימית וכתבו כי "ההתנהגות הבוטה הזו כלפי נבחרי הציבור, מייצגי הקהילות, פורשת לה כנפים, ולצערנו, זה גם נהפך לשיח בין העסקנים הבכירים שבתוכנו, ומלבד העובדה שיש באגודת ישראל אישים בעלי מעמד שמונעים בכל דרך שהיא, הקמת ועדה שתפקח בשקיפות על הכספים שבקופת התנועה, מלמד שאין כל כוונה מצד אותם אישים בתנועה, לכבד את הקהילות והנציגים הבכירים שנבחרו לייצגם, במוסדות התנועה, ומטעמה".

  אייכלר ופרשו קבלו על אי שיבוץ מועמדים מקהילות גדולות לכנסת, "הזלזול הזה בקהילות בא שוב לידי ביטוי, כאשר בעת שמסדרים את רשימת המועמדים לכנסת, נציגי הסיעות מוסרים שוב ושוב שמות של מועמדים מתוך קהילתם ואינם משכילים לשלב ברשימת המועמדים לכנסת, שמות של אישים מקהילות גדולות נוספות".

  פרוש ואייכלר המשיכו וביקרו על כך שאין שוויון בנציגות בכנסת, "ברור הדבר, שאין חסידות אחת, וגם הגדולה ביותר, שיש לה בקהילה שלה מאגר של בעלי זכות בחירה, שמספיק בזה כדי לבחור לעצמה חבר כנסת, בלי העזרה מקולות של הקהילות הנוספות, ועל כן, אין כל הצדקה שחסידות אשר איש מטעמה מוצג ב-4 המקומות הראשונים ברשימה שמטעם התנועה, תוכל שוב לשבץ ברשימה, שם נוסף מקהילתה".

  בסעיף השלישי ציינו את חוסר ההתחשבות בחסידות בעלזא הגדולה יותר מויזניץ: "לשני המקרים הנ"ל, שמשמעותם- כפי שמתנהל כיום- כאמור, זלזול בקהילות הרבות, מתווסף המקרה השלישי והמזלזל, בקהילה גדולה כאשר מזה מספר שנים שאנו חווים את הפגיעה הקשה בחסידות בעלזא, כאשר למרות גודלה המשמעותי, ושאף עולה על מספר החסידים וראשי בתי אב שיש בחסידות ויזניץ, וכל זאת, לעת חלוקת המקומות והתפקידים בכנסת נעשה עוול לחסידות בעלזא שהוצבה, אחרי חסידות ויזניץ'".

  בסיום המכתב הבהירו, "אם אנו רוצים לצאת עם בשורה לציבור הרחב ולקהילות הרבות, לקראת הבחירות שיתקיימו בעוד כשלושה חודשים, אנחנו באגודת ישראל חייבים לתקן את עצמנו כעת, בשלושת הנקודות".  0 תגובות