מעבר לאתר המותאם
1

הרה"ר הגר"ד לאו לגבאי בתי הכנסת: "יש להנגיש את בתי הכנסת לכולם"

ישראל בן צבי No Comments on הרה"ר הגר"ד לאו לגבאי בתי הכנסת: "יש להנגיש את בתי הכנסת לכולם"

הרב הראשי לישרלא בקריאה לגבאי בתי הכנסת, לקראת ציון היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות: "אני קורא לכולם לעשות הכל למען אותם אלו שזקוקים להתאמות מסוימות על מנת שיוכלו להשתלב בחיי הקהילה. יש להנגיש את בתי הכנסת לכולם, לאפשר גם למי שעם מוגבלות להגיע כראוי למקום זה"

הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו צילום: פלאש90

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

לקראת ציון היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות שיצויין ביום חמישי הקרוב, פונה הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו לגבאי בתי הכנסת בכל רחבי הארץ, בקריאה להנגיש ולהתאים את בתי הכנסת בכדי שכל מי שרוצה יוכל להגיע להתפלל גם אם הינו מתמודד עם מוגבלות כזו או אחרת.

הרב הראשי במכתבו לגבאים: "העולם הוא יציר כפיו של הקב"ה, יצירה זו כוללת את כל היקום, את האדם, את החי, את הצומח והדומם. האדם הוא נזר הבריאה ועבורו נתקן העולם הזה, לכל אחד יש את היעוד ואת התפקיד שעליו למלא ולהשלים בחיי חיותו בעולם".

"יש אנשים שמברייתם נולדו עם מוגבלות ויש כאלה שנסיבות העתים, בשל מחלה או תאונה נהיו עם מוגבלות. החובה האנושית של 'ואהבת לרעך כמוך' מופנית אל כל בני אנוש. כמו כן, מוטלת חובה נוספת לסייע למי שאין בידו התנאים והאפשרות לחיים תקינים ורגילים והא זקוק לסעד ולעזרה. בישראל נחקק חוק 'שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות' מהות החוק המושתת על שני עקרונות שמובאים בתורת ישראל, האחד הוא ש'האדם נברא בצלם' והשני ש'גדול כבוד הבריות'. תורת ישראל חוקקה לנו את היחס לשונה ולמי שמוגבל כבר לפני אלפי שנים, בעת נתינת התורה".

"אני קורא לכולם לעשות הכל למען אותם אלו שזקוקים להתאמות מסוימות על מנת שיוכלו להשתלב בחיי הקהילה. יש להנגיש את בתי הכנסת לכולם, לאפשר גם למי שעם מוגבלות להגיע כראוי למקום זה".0 תגובות