מעבר לאתר המותאם
1

מנכ"ל משרד הבריאות: "תוך 5 שנים לא יהיו אשפוזי קשישים במסדרונות"

צבי טסלר No Comments on מנכ"ל משרד הבריאות: "תוך 5 שנים לא יהיו אשפוזי קשישים במסדרונות"

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, הצהיר בשיחה עם יו"ר האיגוד לרפואה פנימית, כי "משרד הבריאות פועל לכך שתוך 5 שנים לא יהיו אשפוזי קשישים במסדרונות"

מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי צילום: פלאש 90
23:37
19.01.21
קלמן טלר No Comments on לאתי אין מי שיגיד עליה קדיש, כל אחד מאתנו צריך להגיד עליה קדיש

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

"משרד הבריאות פועל לכך שתוך 5 שנים לא יהיו אשפוזי קשישים במסדרונות", הבטיח מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, בשיחה עם יו"ר האיגוד לרפואה פנימית, פרופ' אבישי אליס ועם פרופ' נמרוד מימון, חבר הנהלת האיגוד וראש תכנית המגן 'אבות ואימהות'.

פרופ' לוי הוסיף: "הדבר כרוך בתוספת תשתיות ובנייה, ונעשה הכול על מנת ליישם זאת. הוצאת הקשישה מהמסדרון היא אתגר עצום, חלק מ'תוכנית אב' של המשרד לשנים הקרובות, שנכנסה לשלב הפרוגרמה, ואשר באה גם לביטוי בחוזר שהוציא מנכ"ל המשרד הקודם טרם פרישתו".

פרופ' לוי, יחד עם ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת הרפואה במשרד וגורמי מקצוע נוספים, קיימו את השיחה במטרה להדק את הקשר של הנהלת המשרד עם הרפואה הפנימית.

בשיחה הובהר כי משרד הבריאות פועל ליישום מסקנות הועדה לשיפור הרפואה הפנימית, ועדת טור כספא, כחלק מתוכנית העבודה השוטפת.

בין היתר, מתכוון המשרד, להשקיע משאבים ניכרים מצד אחד בתשתיות הפיזיות, בבינוי ובתקני מיטות, ומצד שני פועל לכך שתוספת התקנים הזמניים, שניתנו בחודשים האחרונים למחלקות הפנימיות לחיזוק ההתמודדות עם הקורונה, יהפכו לתקני קבע כדי להתאים את כוח האדם הרפואי במחלקות להיקף האשפוזים ולרמת התחלואה לאורך השנים, בלי קשר לקורונה.

בפגישה ביקש פרופ' לוי מפרופ' אליס להבהיר למנהלי המחלקות הפנימיות כי אין עליהם להתפשר על איכות איוש התקנים, וכי המשרד יפעל, יחד עם האוצר לכך, שבמקרה הצורך, תהיה הארכה נוספת של אפשרות האיוש, כדי למנוע מצבים בהם נבחרים מתמחים ומומחים למחלקות הפנימיות משיקולים לא נכונים של זמן, שאוזל עד לאיוש.

פרופ' לוי סיפר בפגישת (הזום) כי הוא חש הערכה רבה לתרומת צוותי המחלקות הפנימיות בהתמודדות עם נגיף הקורונה, הן בכובעו כמנהל בית חולים יוצא, והן בכובעו כמנכ"ל המשרד.

סוכם כי יתקיים פורום המשך מורחב של מפגש עם מנהלי המחלקות הפנימיות.0 תגובות