מעבר לאתר המותאם
1

גבעת הפרסה ברכסים נבחרה לשכונה הראשונה שתחובר לגז טבעי

צבי הדס 2 Comment on גבעת הפרסה ברכסים נבחרה לשכונה הראשונה שתחובר לגז טבעי

משרד האנרגיה ורשות הגז הטבעי, בחרו בשכונת גבעת הפרסה ביישוב רכסים, לשמש כשכונה הראשונה, שתחובר לתשתית של הולכת גז טבעי

קידוחי גז. אילוסטרציה צילום: ויקיפדיה
23:10
01.12.20
איתי גדסי No Comments on השר אשכנזי: "כחול לבן לא תעמוד יותר מנגד, נצביע על פיזור הכנסת"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

שכונת גבעת הפרסה ברכסים נבחרה לשכונה החרדית הראשונה שתחובר לתשתיות הולכה של גז טבעי, במסגרת פיילוט של משרד האנרגיה ורשות הגז הטבעי. בתום הליך בחינה נרחב הודיע מנהל תחום כלכלה ופיתוח ברשות הגז, רפאל בן חמו, כי השכונה החדשה ההולכת ונבנית ביישוב הצפוני רכסים תחובר לתשתיות ההולכה של הגז הטבעי.

לגז טבעי שלושה יתרונות בולטים בהשוואה לדלקים אחרים: יתרון כלכלי – מחיר גז טבעי זול יותר לעומת מחירי הדלקים האחרים. יתרון סביבתי – גז טבעי נקי יותר מהדלקים האחרים ופולט לסביבה פחות מזהמים ופחות גזי חממה. יתרון נצילות – גז טבעי נחשב לדלק יעיל במיוחד ונצילותו גבוהה יחסית.

בשנת 2019 החליטה הממשלה, לעודד צריכה של גז טבעי, באמצעות בניית תשתיות הולכה בשכונות חדשות. לאור ההחלטה יצא משרד האנרגיה בפיילוט ראשוני במימון משותף של משרד האנרגיה, רשות מקרקעי ישראל ומשרד האוצר. במסגרת הפיילוט יוקמו תשתיות הולכה בשכונות חדשות ברחבי הארץ בהם שכונת גבעת הפרסה ברכסים, לתשתיות ההולכה של נתיבי הגז הטבעי. התשתיות נחשבות לבטוחות ביותר. חברת נתיבי הגז הטבעי, פועלת להבטיח את בטיחות הולכת הגז.

הקמת שכונת גבעת הפרסה ברכסים, היא חלק מההתפתחות הנרחבת שחווה רכסים בשנה האחרונה, עם אישורן של תכניות בנייה נרחבות ביישוב שאמור לשלש את מספר התושבים המתגוררים ביישוב בתוך מספר שנים.  על פי תכנית הותמ"ל שאושרה בשנת 2019 שכונת גבעת הפרסה ברכסים אמורה לכלול כ-1,900 יחידות דיור ו-55 אלף מ"ר שייעודו לשימושי מסחר ותעסוקה. עוד אושרה להפקדה תכנית להקמת שכונה נוספת ביישוב-שכונת רסקו שאמורה לכלול 455 יחידות דיור. תוכניות אלו לצד תוכניות של התחדשות עירונית, אמורות להביא לתוספת של 5,000 יחידות דיור חדשות ברכסים בשנים הקרובות.2 תגובות

מיין תגובות
 1. 2

  אני תושב כפר אבטין הכפר השכן לרכסים .אצלנו יש צפיפות בבתים ואין לנו מגרשים לבניה . אני מבקש להתחשב בנו כמו השכנים שלנו אשר הולכים לשלש מספר התושבים ברכסים.

  1. במובן הפרטי אין להפלות בין יהודי לשאננות יהודי
   במובן הציבורי הכללי זאת ארצו של העם היהודי שניתנה לנו ע"י בורא עולם .
   אם הייתי ערבי ולא היה טוב לי הייתי הולך למדינה אחרת.
   סעודיה למשל גדולה פי 50 ממדינת היהודים.