מעבר לאתר המותאם
1

איש העסקים האמירתי: "תודה לאל על מנהיגינו שהביאונו למקום הזה"

שלמה ריזל No Comments on איש העסקים האמירתי: "תודה לאל על מנהיגינו שהביאונו למקום הזה"

ביקור היסטורי בראשות ראש המועצה אזורית שומרון יוסי דגן יחד עם משלחת של אנשי עסקים בדובאי, לקידום מסחר והשקעות. איש העסקים האמירתי ביידון אמר במפגש: "לא הייתי מאמין שאני אזכה לחזות בדבר הזה בחיי. בשבילנו אחים ואחיות משני הצדדים, מישראל ודובאי יושבים סביב אותו שולחן. זה כבוד גדול"

17:46
17.01.21
קובי פינקלר No Comments on בסגר: טיסת חילוץ רפואית מבלגראד לישראל

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ביקור היסטורי. הרשות המוניציפאלית הראשונה בישראל שהגיעה לדובאי בראש משלחת עסקית היא דווקא המועצה האזורית שומרון. ראש המועצה יוסי דגן נחת לפני מספר ימים בדובאי בראש משלחת של מנהלי מפעלים וחברות ואנשי עסקים מהשומרון, מאזורי התעשייה בשומרון בטיסה המסחרית הראשונה מתל אביב לדובאי

בין התעשיינים שהצטרפו למשלחת: בועז שיצר מנכל חברת AST מאזור תעשייה שחק שבשומרון שמספקת פתרונות טכנולוגים להתפלת ומחזור מים בכל העולם, סמנכ"ל חברת טוויטו פלסט מאיזור תעשייה ברקן שבשומרון משה לב רן המתמחה בייצור אביזרים למיזוג אוויר וחסכון באנרגיה ויאיר וולוביץ' המייצג 30 חברות אגרונומיה ופיתוח גידולים בארץ ובראשן בשומרון וכן נציגות של החברה המרכזית לפיתוח שומרון.

במרתון פגישות עסקיות שקיימה המשלחת בראשותו של דגן נפגשו התעשיינים וראש המועצה עם כ 20 אנשי עסקים וחברות גדולות בתחומי החקלאות ההדברה והפלסטיקה, וכן עם חברות המעוניינות בטכנולוגיות לגידולים בתהליכים מהירים, זאת בשל משבר הקורונה שאילץ גם את איחוד האמירויות להסתמך על גידולים מקומיים, חברות הדברה, ועם חברות השקעה מהגדולות והחזקות באיחוד האמירויות.

אנשי העסקים שמעו מהם על הצרכים הייחודיים לאזור ודנו עמם בשיתופי פעולה בעיקר בתחומי האגרונומיה הגידולים והתפלת המים.

"השומרון עומד בחזית גם בתחומי התעשייה והמסחר, חלוץ ברקימת קשרים ויצירת שיתופי פעולה בינלאומיים" מסביר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "האסטרטגיה של השומרון היא להוביל בכל מקום, להיות הראשונים בכל הזדמנות – לבניין השומרון ופיתוח השומרון, הבנייה הכבישים והכלכלה הם אלה שמניעים את פיתוח מדינת ישראל בכלל והשומרון בפרט.

איש העסקים האמירתי הבכיר יוסוף ביידון אמר במפגש: "בשמי ובשם הקולגות שלי אני רוצה לברך את ראש המועצה האזורית שומרון, ואת המשלחת שפגשה אותנו היום, זהו כבוד, בעיקר לאחר שנחתם הסכם השלום עם ישראל. זהו רגע מרגש עבור כולנו, תודה לאל על מנהיגינו שהביאו אותנו למקום הזה. אנו מודים להם על כך שהם הפכו את המפגש הזה לאפשרי".

עוד הוסיף, "לא הייתי מאמין שאני אזכה לחזות בדבר הזה בחיי. בשבילנו אחים ואחיות משני הצדדים, מישראל ודובאי יושבים סביב אותו שולחן. זה כבוד גדול. יש לדבר הזה גם משמעויות כלכליות וכן משמעויות בתחומי הרפואה. ללמוד זה מזה ולהרוויח זה מזה".

ביידון שביח את הדו קיום המיוחד בשומרון, "ההבנה של מה שקורה בשומרון ומגוון האנשים שחיים שם, הדו קיום שמתקיים שם בין ערבים וישראלים שעובדים זה לצד זה, באותם מפעלים, מרוויחים את אותם משכורות חוגגים יחד חגים ועובדים זה לצד זה, זהו כבוד גדול להיות כאן לצד ראש מועצה אזורית שומרון שמקדם את כל זה".

עבדולה אל סאווידי – בכיר בחברת national – של דובאי אמר: "זהו כבוד עבורי להיות כאן, לפגוש את המשלחת הישראלית הראשונה, לאיחוד האמירויות דובאי, אני בטוח שיהיו כאן שיתופי פעולה כלכליים בכל התחומים. תודה רבה שהגעתם לכאן".

בשומרון 3 איזורי תעשייה, בהם מאות חברות ועסקים המגלגלים מאות מיליוני שקלים בשנה, מייצאים את התוצרת לעולם כולו, מעסיקים ישראלים לצד פלסטינים, שעובדים זה לצד זה בתנאים שווים ועוסקים בתחומי הפלסטיקה, המחזור המתכת והאלקטרוניקה ובתחומי הפיתוחים הטכנולוגים השונים.

הטיסה המסחרית הראשונה מתל אביב לדובאי בה יצאה המשלחת העסקית מהשומרון היא טיסה של חברת Fly Dubai שאורגנה ע"י חברת סאבה האמירתית וגאיה תיירות ושווקה ע"י איש התיירות אפרים קמיסר ובליווי קובי סלע היועץ האסטרטגי.0 תגובות