מעבר לאתר המותאם
1

חשש: בג"ץ יוביל לשינוי הסטטוס קוו בכותל המערבי

אליהו גרין 1 Comment on חשש: בג"ץ יוביל לשינוי הסטטוס קוו בכותל המערבי

בג"ץ ידון היום בעתירת 'התנועה ליהדות מתקדמת בישראל', להקים גוף שינהל את הכותל המערבי 'באופן שייצג את כל הזרמים השונים ביהדות' • אתמול, בהחלטה חריגה, דחו השופטים את בקשת המדינה לדחיית הדיון

בית המשפט העליון צילום: Lior Mizrahi/FLASH90
23:37
19.01.21
קלמן טלר No Comments on לאתי אין מי שיגיד עליה קדיש, כל אחד מאתנו צריך להגיד עליה קדיש

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

היום (שלישי) ידון בג"צ בהרכב מורחב בעתירת ארגוני הרפורמים אשר דורשים ליישם את מתווה הכותל. העותרת, 'התנועה ליהדות מתקדמת בישראל' דורשת להקים גוף שינהל את הכותל המערבי 'באופן שייצג את כל הזרמים השונים ביהדות, כולל ייצוג משמעותי לנשים'. הדיון מתקיים לאחר שאתמול בהחלטה חריגה, דחו השופטים את בקשת המדינה לדחיית הדיון.

בהחלטת השופטים החריגה, אשר הפתיעה את הצדדים, ציינו השופטים כי הם מצפים בין היתר לקבל מענה לדרישות הרפורמים בעתירות. בארגון ליב"ה ובארגונים נוספים אשר הם צדדים להליך העלו חשש כי בכוונת השופטים כבר מחר לתת החלטה ולשנות את הסטטוס קוו ברחבת הכותל.

"באופן חריג השופטים דחו את בקשת המדינה, לתת זמן נוסף בכדי להגיע לפתרון בסוגיות אשר עלו בכלל העתירות, והדיון מתקיים מחר בהפתעה. ממשפטנים ועורכי הדין אנו שומעים כי ישנו חשש ממשי כי כבר מחר בג"צ יכפה ויוביל שינוי בסטטוס קוו בכותל המערבי". אומר הערב אורן הניג מארגון ליב"ה.

"לצערנו השופטים כבר רמזו את זה בהחלטה החריגה. מחר ניהיה שם יחד עם הארגונים הנוספים ונעשה הכל כדי שרחבת הכותל המערבי, שריד בית מקדשנו לא יחולל, וחס ושלום לא תתקבל החלטה שתביא לפגיעה אנושה במיליוני היהודים שפוקדים את הכותל מידי שנה". הוסיף הניג.1 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    בושה! איך פה במדינה בג"צ יכול להחליט מה שבה לו ואיך שבה לו בלי שאף אחד יכול לערער על חבורת השמאלנים (סניף הרשימה המשותפת תומכי הטרור) שיושבים שם בתחפושת של שופטים… (!!!)