מעבר לאתר המותאם
1

אשכנזי ללברוב: "יש להמשיך את יישום אמברגו הנשק על איראן"

איתי גדסי No Comments on אשכנזי ללברוב: "יש להמשיך את יישום אמברגו הנשק על איראן"

שר החוץ גבי אשכנזי נפגש עם מקבילו הרוסי במסגרת ביקורו המדיני ביוון ודנו על ההתפתחויות במזרח התיכון

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

שר החוץ גבי אשכנזי נפגש היום (שני) עם עמיתו הרוסי, סרגיי לברוב, במסגרת ביקורו המדיני של השר אשכנזי באתונה. מדובר בפגשה הראשונה של השרים לאחר שתי שיחות טלפון שקיימו ביניהם.

השר אשכנזי ולברוב נועדו בארבע עיניים ולאחר מכן התקיימה פגישה מורחבת בה נכחו שגריר ישראל ביוון, יוסי עמרני, סמנכ"ל אירו-אסיה, גרי קורן ורמ"ט החוץ, חיים רגב.

שר החוץ אשכנזי הציג בפני השר לברוב את ההתפתחויות החיוביות בתהליך השלום במזרח התיכון, חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות והסכמי הנורמליזציה עם בחריין וסודאן.

במוקד השיחה נדונו הסוגיה האיראנית, חשיבות השמירה על היציבות במזרח התיכון, וההתמודדות מול ארגוני הטרור ובעיקרם, החיזבאללה.

שר החוץ, גבי אשכנזי אמר: "ישראל מעריכה את השיח והתיאום עם ממשלת רוסיה למניעת התבססות איראן בסוריה. יש להמשיך לפעול בנחישות למניעת זליגת אמל"ח ונשק מדוייק לידי החיזבאללה בלבנון, הפועל בחסות האוכלוסייה האזרחית ומשתמש בה כבת ערובה לפעילות טרור חובקת עולם".

עוד דנו שרי החוץ בקידום סדר היום הבילטרלי הנרחב בין שתי המדינות.

אשכנזי ולברוב בירכו על ההכנות למפגש המתוכנן בפורמט מקוון של הוועדה המעורבת הבינ-ממשלתית לשת"פ כלכלי בין רוסיה לישראל וסיכמו לקדם השלמת אשרור הסכם האימוץ בין שתי המדינות ובחינת שיתופי פעולה עתידיים אפשריים במאבק העולמי בקורונה.0 תגובות