מעבר לאתר המותאם  התפילה בערב כיפור: הסיפור מאחורי ההידבקות של הרב עזרא צ'ולק ז"ל

  צבי טסלר 1 Comment on התפילה בערב כיפור: הסיפור מאחורי ההידבקות של הרב עזרא צ'ולק ז"ל

  לאחר פטירתו של הרב עזרא צ'ולק ז"ל, אביו של הרב חנניה צ'ולק יבלח"א, מתפרסם לראשונה הסיפור שעומד מאחורי ההידבקות הקשה והלקח הנורא לכל אדם שמרגיש אפי' תסמין קל

  בית כנסת. אילוסטרציה צילום: פלאש90
  22:13
  07.03.21
  אסתי פלד No Comments on פרופ' גליה רהב: "הפתיחה מהירה מידי"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הבוקר (רביעי) התפרסם בבני ברק כי הגאון רבי עזרא צולק נפטר לבית עולמו לאחר שחלה בקורונה. הרב העמיד תלמידים רבים בת"ת זכרון מאיר. והיה בן 95 בעת פטירתו, מדובר באביו של הרב חנניה צולק יו"ר עזר מציון.

  הסיפור שעומד מאחורי ההידבקות של הרב עזרא צ'ולק זצ"ל ממחיש עד כמה צריך להיזהר במגיפת הקורונה, וכך היה המעשה: ביום כיפור בבית כנסת פא"י הנקרא "אחוה" בבני ברק, נערכה תפילה עם מספר מתפללים לא גדול, ובקפסולה מיוחדת נכנסו "מבוגרים" וקבוצות סיכון. לאחר יום כיפור התברר, כי אחד המתפללים הרגיש תסמינים לפני יום כיפור, אך טרם היה מאומת, והגיע ל'כל נדרי' ולמחרת כבר לא הגיע.

  אבל נוכחותו בערב כיפור הספיקה להדביק שני מתפללים – הרב עזרא צ'ולק ע"ה שהלך לעולמו הבוקר ויבלחט"א הרב ד"ר אליהו ליכט שי', הסובל ממחלה קשה, ובגלל הקורונה אושפז ב"שיבא" וחובר לחמצן ובחסדי ה' שוחרר אתמול הביתה, אך טרם החלים מהקורונה. הציבור מתבקש להתפלל עבור הרב אליהו בן מרים לרפואה שלימה וקרובה.  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   צר לי אבל הלקח הוא שהיה צריך להמנע מתפילה בציבור ביום כיפור. נקודה. הרב צ'ולק זכרו לברכה אם רצה להשמר היה צריך להמנע מלהגיע.