מעבר לאתר המותאם
1

"בעוד מספר חודשים יהיה לאיראן מספיק אורניום לייצר שתי פצצות גרעיניות"

שלמה ריזל 1 Comment on "בעוד מספר חודשים יהיה לאיראן מספיק אורניום לייצר שתי פצצות גרעיניות"
23:38
17.01.21
אסתי פלד No Comments on 30 שנה למלחמת המפרץ: ההתמודדות אז עם האיום הכימי והיום עם הנגיף הסיני

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ראש הממשלה נשא נאום מוקלט בעצרת הכללית של האו"ם מירושלים בשל משבר הקורונה, וחשף מידע חדש על תוכנית הגרעין של איראן, בנוסף חשף ראה"מ את מחסן הטילים בלב שכונה אזרחית של חיזבאללה בלבנון.

בפתיחת נאומו התייחס ראה"מ להישג ההיסטורי בהסכם השלום עם שתי מדינות יחד, לאחר 25 שנה מהסכם השלום האחרון. ואמר, "אין לי ספק שבקרוב, אפילו בקרוב מאוד, יצטרפו מדינות ערביות ומוסלמיות נוספות למעגל השלום".

ראה"מ שיבח את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על היציאה מהסכם הגרעין שהעניק רוח גבית ומימן את התוקפנות האיראנית במזה"ת, "המבקרים טענו שכל אחד מהצעדים הללו של הנשיא טראמפ יחסל את סיכויי השלום. ובכן, הם טעו, טעות קשה. צעדים אלה קידמו את השלום. שתי מדינות ערביות החליטו כעת לעשות שלום עם ישראל, ונוספות יבואו בעקבותיהן".

עוד הוסיף נתניהו, "מעגל השלום המתרחב לא רק שלא פוגע בסיכוי להשיג שלום בין ישראל לפלסטינים, אלא מגדיל אותו. מנהיגים פלסטינים יכירו בכך שאין להם יותר זכות וטו על שלום וקידמה באזור שלנו, וכולי תקווה שבסופו של דבר המנהיגים הללו יחליטו לעשות שלום עם המדינה היהודית".

"כשזה יקרה, ישראל תהיה מוכנה. אני אהיה נכון ומוכן לשאת ולתת על בסיס תכנית טראמפ כדי לשים קץ לסכסוך בינינו לבין הפלסטינים אחת ולתמיד".

ראה"מ ביקר בחריפות את אוזלת היד של אירופה מול התוקפנות האיראנית, וחשף את המיקום הסודי של מחסן טילים של חיזבאללה בלב שכונה אזרחית בלבנון, "כולנו ראינו את הפיצוץ הנורא בנמל ביירות שאירע בחודש שעבר. (הפיצוץ אירע כאן) זהו הנמל בביירות. מאתיים אנשים קיפחו את חייהם, אלפים נפצעו ורבע מיליון בני אדם נעשו חסרי בית".

"וכאן עלול להתרחש הפיצוץ הבא (שקף מפה). זאת שכונת ג'נאח בביירות, היא צמודה לנמל התעופה הבינלאומי, וכאן מחזיק חיזבאללה מחסן נשק סודי. המחסן הזה ממוקם בסמוך לחברת גז, אלה מיכלי גז, בדיוק כאן".

"זה נמצא במרחק מטרים ספורים מתחנת דלק ו-50 מטרים מחברת גז. כאן יש משאיות גז נוספות. וכל זה נמצא במרכז מגורים אזרחי, ובתים אזרחיים. עבור אזרחי שכונת ג'נאח, אלה הן הקואורדינטות (נקודות הציון).

ואני רוצה להראות לכם את הכניסה למפעל הטילים של חיזבאללה, כי זה מה שזה. זאת חברת הגז, וכאן מחסן הטילים הנפיץ".

ראה"מ פנה בנאומו לתושבי השכונה הלבנונית ואמר, "אני אומר לתושבי ג'נאח, עליכם לפעול כעת. עליכם למחות נגד זה. משום שאם המחסן הזה יתפוצץ, תהיה פה טרגדיה נוספת".

עוד הוסיף, "לאזרחי לבנון אני אומר, לישראל אין שום כוונה לפגוע בכם, אך לאיראן יש. איראן וחיזבאללה בכוונה תחילה שמים אתכם ואת משפחותיכם בסכנה חמורה. עליכם להבהיר שמה שהם עושים אינו מקובל. עליכם לדרוש מהם להסיר את המחסנים הללו".

נתניהו התייחס לפיצוץ המסתורי בשבוע שעבר במתחם של חיזבאללה, "רק לפני כמה ימים, מחסן כזה התפוצץ בעין קאנא בדרום לבנון. ומסיבה זאת, על הקהילה הבינלאומית להתעקש שחיזבאללה יפסיק להשתמש בלבנון ובאזרחיה כמגינים אנושיים".

ראה"מ העלה את האיום המרכזי בנאומו "פרויקט הגרעין האיראני" ואמר, "בשנת 2015, הייתי היחיד מבין מנהיגי העולם שהתנגד להסכם הגרעין המביש שנעשה עם איראן. התנגדתי לו משום שלא רק שהוא לא בלם את דרכה של איראן אל הפצצה, הוא למעשה סלל אותה. התנגדתי לו משום שההגבלות על תכנית הגרעין של איראן היו זמניות בלבד ולא הותנו בצורה כלשהי בשינוי בהתנהגותה של איראן".

נתניהו חשף כי איראן מתקדמת בקצב מואץ בפרויקט, "עכשיו איראן הפרה אפילו את ההגבלות הזמניות. בשל ההפרות הללו, בעוד מספר חודשים יהיה לאיראן מספיק אורניום מועשר כדי לייצר שתי פצצות גרעיניות. ואיראן עובדת עכשיו על פיתוח דור חדש של צנטריפוגות, ה-IR9, שיכפיל את יכולות ההעשרה שלה פי 50".

נתניהו פנה למועצת הביטחון באו"ם ואמר, "אין עוררין על כך שאיראן מנסה להשיג נשק גרעיני. ארכיון הגרעין של איראן, שסוכנים ישראלים הצליחו לשים עליו את ידיהם בלב טהראן, מוכיח זאת מעבר לכל ספק".

עוד הוסיף, "בתקופה שקדמה לחתימה על הסכם הגרעין הובטח לישראל, במיוחד על ידי ידידינו האירופים, שכל הפרה של איראן תיענה בתגובה מהירה וחריפה. אולם מועצת הביטחון לא נקפה אצבע מול ההפרות הבוטות של איראן ומול הראיות המוצקות שבארכיון הגרעין. מועצת הביטחון, המחויבת להסכם הגרעין הכושל, עדיין מסרבת לראות את מה שהיה ברור לכל מי שמבין משהו על המזרח התיכון".

נתניהו תקף את אוזלת ידה של מועצת הביטחון ומדינות אירופה, "במקום לבלום את תוקפנותה של איראן, הסכם הגרעין תדלק אותה ומימן אותה. לפני חמש שנים, כשהסירו את הסנקציות על איראן, מעצמות העולם פתחו את דלתו של כלוב הנמר, ואז פשוט קיוו לטוב. אולם בדיוק כפי שהזהרתי לפני חמש שנים, אנו – האנשים שחיים במזרח התיכון – סובלים מההשלכות של ההסכם המופקר הזה. איראן, עשירה יותר ומועצמת יותר, השתמשה במיליארדים שהוזרמו לתוך קופת המדינה כדי להמריץ את מסע הקטל והכיבוש שלה ברחבי האזור".

מנגד שיבח נתניהו את החלטותיו של טראמפ, "למרבה המזל, הנשיא טראמפ ראה את הסכם הגרעין הרה האסון כפי שהוא באמת, ופעל. הוא השיב על כנן את הסנקציות האמריקניות ואילץ מדינות לבחור בין עסקים עם אמריקה לבין עסקים עם איראן. הוא אף חיסל את המחבל המסוכן ביותר בעולם, קאסם סולימאני. בחודש שעבר, כשמועצת הביטחון סירבה להאריך את אמברגו הנשק על איראן, ארצות הברית הפעילה מחדש את מנגנון הסנקציות".

עוד הוסיף, "בעוד מועצת הביטחון חלוקה, אנחנו באזור מאוחדים. ערבים וישראלים כאחד קוראים לפעול בחריפות נגד איראן – וכשערבים וישראלים מסכימים על משהו – כדאי לאחרים לשים לב לכך".

בסוף דבריו אמר ראש הממשלה: "ישראל קוראת לכל חברי מועצת הביטחון להתייצב לצדה של ארה"ב אל מול התוקפנות האיראנית, לעמוד יחד איתה על כך שאיראן תשים קץ לתכנית הגרעין שלה אחת ולתמיד, ולהתמודד יחד עם ארה"ב עם הסכנה הגדולה ביותר לשלום באזורנו".

"אם תעשו כך, אני סמוך ובטוח שבשנים הקרובות נשמע עוד בשורות טובות מהמזרח התיכון. חדשות טובות עבור ישראל, חדשות טובות עבור שכנינו הערבים וחדשות טובות לעולם, לכל מי שחותר לשלום, ביטחון ושגשוג" סיים ראש הממשלה בנימין נתניהו את נאומו בעצרת הכללית השנתית של האו"ם.1 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    נמאסת אתה ואיראן הלוואי שכבר יהיו לה 1000 פצצות ושתשתוק כבר אוליי ככה סוף סוף תסתום