מעבר לאתר המותאם
1

אייכלר: "במקום לסגור את המדינה תזרימו מיליארדים לבתי החולים"

איתי גדסי No Comments on אייכלר: "במקום לסגור את המדינה תזרימו מיליארדים לבתי החולים"

ח"כ ישראל אייכלר תקף במליאת הכנסת את הסגר הכללי שהוטל בערב ראש השנה, לטענתו, "צריך להפסיק עם הסגרים ולהתחיל לטפל בבתי חולים, ברופאים, באחיות, במתנדבים. תזרימו כמה כסף שצריך"

ישראל אייכלר צילום: פלאש 90
21:12
05.12.20
מערכת האתר No Comments on שידור חי: המלווה מלכה המסורתית בקבר דוד המלך ע"ה בהר ציון

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ח"כ ישראל אייכלר ביקר היום (שני) בחריפות במליאת הכנסת את הטלת הסגר ברחבי הארץ, דבר שגורם לפקקי ענק מיותרים ללא בדיקת אמיתית של העוברים והשבים, "ישנו דבר אחד שאינני מצליח להבין. זהו סגר המחסומים שאינו מרפא קורונה, אין בו שום תועלת והוא עולה לנו מיליארדים. השוטרים עומדים שעות ארוכות בשמש, יוצרים פקקים, והם עצמם לא מבינים למה הם עומדים שם?".

אייכלר הוסיף, "אמרתי כבר לפני הסגר הראשון – אני יודע שאם צריך להציל נפש אחת מישראל, צריך לעשות הכול מפני פיקוח נפש. אבל איזו הצלה זאת לעשות מחסום ולסגור בני אדם בריאים מפני שיש שם אנשים חולים. גם בין החולים אי אפשר לדעת מי עובר בקלות ואפילו אינו מרגיש במחלה, ומי חלילה לוקח את זה קשה, לכן מבודדים מאומתים".

לטענת אייכלר גם ההיגיון הכלכלי והבריאותי אינו נכון, "למה סוגרים את כולם בעלות של מיליארדים. אם היו מזרימים את המיליארדים של הסגר לבתי חולים, לא היו חסרות מחלקות או רופאים ואחיות".

אייכלר שיתף בתמיהתו את מקבלי ההחלטתו ולדבריו: "אני שואל את מקבלי ההחלטות, למה אתם סוגרים אנשים? מה זה פה סין? שם סגרו אנשים, בלי רחמים, בלי להתחשב בחולים. חשבתי אז שזה יכול לקרות רק בסין. פה בארץ – חלילה. ואכן, המדינה מאפשרת לעבור לבית מרחקת או טיפול רפואי. אין הצדקה בחוק למנוע אנשים לנוע ממקום למקום לטיפול רפואי. ואני כבר לא מדבר על הפגיעה חופש הדת, המצפון, החינוך, התרבות שנקבעו במגילת העצמאות. אם זה היה עוזר לא הייתי מתווכח. אבל זה לא עוזר. כל הפירמידה הפוכה".

בסיום דבריו קרא אייכלר: "להפסיק עם הסגרים ולהתחיל לטפל בבתי חולים, ברופאים, באחיות, במתנדבים. תזרימו כמה כסף שצריך. הרי גם אלו שאינם חולים בקורונה אלא במחלות אחרות, סובלים עכשיו בגלל המצב. כמה התחננתי למשרד הבריאות שיאפשרו למתנדבים שכבר החלימו מקורונה להיכנס לסייע במחלקות קורונה? עד היום לא מאפשרים זאת בכל בית חולים. אנשים סובלים בבדידות. יהי רצון שהשם ייתן בינה למנהיגים לדעת מה לעשות, ויותר חשוב מה לא לעשות".0 תגובות