מעבר לאתר המותאם
1

גנץ: "ההפגנות בבלפור יכולות וראויות להתקיים במסגרת החוק"

איתי גדסי No Comments on גנץ: "ההפגנות בבלפור יכולות וראויות להתקיים במסגרת החוק"

שר הביטחון בני גנץ על ההפגנות המתקיימות חרף הסגר: "זכות ההפגנה היא זכות יסוד וחובה לשמור עליה, כמו גם על הזכות לתפילה. ההפגנות בבלפור יכולות וראויות להתקיים במסגרת החוק"

בני גנץ צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ התייחס אמש (שני בערב) בישיבת הממשלה לתוכנית הכלכלית שאושרה וברך עליה: "אני מברך על אישור התמריצים הכלכליים, ואמרתי זאת לשר האוצר ולראש הממשלה. בצד זאת, במקום לכסות כל פעם את הפערים בפלסטר – עלינו לאפשר ודאות ויציבות לאזרחי ישראל ולאשר תקציב לשנת 2021 בהקדם בכדי לסייע לעצמאים, למובטלים ולמשק הישראלי כולו".

בהתייחס לתחלואה בקורונה, הודיע השר גנץ, כי "התחלואה הולכת וגדלה, ובהתאם לכך אנחנו מרחיבים את הפעולות שנוקטת מערכת הביטחון: אנחנו מגדילים את כמות החוקרים האפידמיולוגיים, אנחנו מרחיבים את פעילות המלוניות והנוכחות ברשויות המקומיות. היום הנחיתי את מערכת הביטחון לבחון את האפשרות להקמת בית חולים שדה שיסייע להפחתת העומס בבתי החולים, בהתאם לצורכי מערכת הבריאות".

שר הביטחון התייחס גם להפגנות המתקיימות חרף הסגר, וחזר על עמדתו כי אין להגבילן: "זכות ההפגנה היא זכות יסוד וחובה לשמור עליה, כמו גם על הזכות לתפילה. ההפגנות בבלפור יכולות וראויות להתקיים במסגרת החוק. אני סומך על מערכת הייעוץ המשפטי והמשטרה שיאכפו ויטפלו בנושא, לפי המתווה שאושר וקורא לציבור לנהוג לפי ההנחיות".

בתוך כך, שר הביטחון בני גנץ יצא הלילה (בין שני לשלישי) לביקור בזק של 24 שעות בארה"ב, לצורך פגישות ביטחוניות חשובות לצורך המשך השמירה על העליונות הביטחונית של ישראל ולהמשך המאבק המשותף באיראן. שר הביטחון ייפגש היום עם מזכיר ההגנה האמריקאי מארק אספר, ועם בכירים נוספים בממשל.

דברי השר גנץ טרם ההמראה | צפו0 תגובות