מעבר לאתר המותאם
1

סתימת פיות: בג"ץ קבע כי הגאון הרב שמואל אליהו יועמד לדין משמעתי

איתי גדסי No Comments on סתימת פיות: בג"ץ קבע כי הגאון הרב שמואל אליהו יועמד לדין משמעתי

בג"ץ הורה לשר המשפטים וליועמ"ש להעמיד לדין משמעתי את חבר מועצת הרבנות הראשית ורבה של צפת, הגאון הרב שמואל אליהו על התבטאויותיו התורניות כנגד מחבלים, התנועה הרפורמית והתבטאויות פוליטיות | לשכת הרב שמואל אליהו: "מדובר בבית משפט פוליטי" | סמוטריץ': "בעולם מתוקן הנשיאה חיות ושופטי בג"ץ היו מועמדים כבר עשרות פעמים לדין משמעתי"

הגאון הגר"ש אליהו יחד עם מרן הראש"ל
12:20
29.10.20
אריאל שרפר No Comments on העבר-עין – מבקר המדינה 2020 \\ אריאל שרפר • דעה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

סתימת פיות לרבני ישראל: בג"ץ הוציא היום (ראשון) צו המורה לשר המשפטים וליועמ"ש להעמיד לדין את חבר מועצת הרבנות הראשית ורבה של העיר צפת הגאון הרב שמואל אליהו לדין משמעתי בגין דבריו כנגד התנועה הרפורמית, מחבלים ערבים והתנהגות ערבים על הר הבית. ומספר התבטאויות פוליטיות. פסק הדין ניתן פה אחד על ידי נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות והשופטים יצחק עמית ואלכס שטיין.

העתירה כנגד הגאון הרב שמואל אליהו הוגשה ע"י הארגון הרפורמי "תג מאיר". הארגון גם הגיש עתירה דומה כנגד חבר מועצת חכמי התורה הגאון הרב דוד יוסף לבג"ץ בגין התבטאויותיו התורניות כנגד התנועה הרפורמית.

חלק מהדוגמאות שהביאו השופטים בפסק הדין:

בפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של לשכת הרב ביום 2018.12.23 נכתב כך:
"בימינו צריכים להשתדל, כי כל מי שמרים יד על יהודי להרגו, נקום יינקם. ואפילו לא
הרג אלא רק הכה או רצה להורגו […] גם בימינו חשוב לדאוג להסדרת החוק כך שיהיה
ברור לכולם, כולל לרוצחים, שמחבל או מחבלת שבאו להרוג יהודים – זה סופם. חובה
ומצווה על החיילים והשוטרים והאזרחים לכלות אותם. לא לנטרל אותם ולא להשתלט
עליהם, אלא להעבירם מן העולם. ומי שמגן עליהם – מביא שפיכות דמים לעולם […]"
(ראו: הודעה מעדכנת מטעם העותרים מיום 2019.2.13.

מלשכת הרב שמואל אליהו נמסר בתגובה לפסק הדין: "מדובר בבית משפט פוליטי. אם היה מדובר על חופש דיבור של אנשים שלהם אין שום בעיה להציג גליוטינה או ראש ממשלה על חבל תליה. אם מדובר על רבנים או דתיים הם יעקמו את החוק כדי לבטל את הזכות היסודית הזו. אנחנו לא נפסיק לדבר. לא נפסיק לומר את האמת. אין לנו אמון בבית המשפט הזה".

פסק הדין: בג"ץ הרב שמואל אליהו

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב להחלטה המזעזעת ואמר: "בעולם מתוקן הנשיאה חיות ושופטי בג"ץ היו מועמדים כבר עשרות פעמים לדין משמעתי על עיוות פוליטי של המשפט הישראלי. שוב, בפסיקה שכל כולה סתימת פיות, מעמידים רב עיר, תלמיד חכם ומנהיג ציבור לדין על דעותיו".

סמוטריץ' התריע: "הם סותמים את הפה ומהלכים אימים על הרבנים, הם סותמים את הפה לימין, הם סותמים את הפה לכל מי שמאיים על ההגמוניה שלהם. לא ירחק היום שיסתמו את הפה גם לנבחרי ציבור שלא בצד הפוליטי הנכון".

בסוף דבריו אמר סמוטריץ': "אני שולח חיזוק לרב שמואל אליהו על האומץ, על העצמאות, על האמת ועל זקיפות הקומה. לא הם יקבעו את גבולות השיח של רבני ישראל. נעמוד איתן על עצמאותם של רבנים להביע את עמדותיהם ההלכתיות בעצמאות, בחופשיות וללא מורא".

יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין בתגובה להחלטת בג"ץ: "יום שחור למדינת ישראל. שוב שופטי בג"ץ מתייצבים לצידם של המשומדים הרפורמים ומנסים לסתום פיות של רבנים ולמנוע מהם להביע דעת תורה. אלו אותם שופטי בג"ץ שפסלו אותי, והכשירו התבטאויות המעודדות רצח יהודים. אך זה לא יעזור להם – תורת ישראל היא נצחית, הייתה לפני, ותהיה הרבה אחרי בג"ץ. וכפי שאנו מתפללים בימי הדין, שנזכה במהרה לכך ש"כל הרשעה כולה כעשן תכלה".0 תגובות