מעבר לאתר המותאם
1

מגנא ומצלא: בית כנסת ייחודי נחנך בבור הפיקוד

קובי פינקלר No Comments on מגנא ומצלא: בית כנסת ייחודי נחנך בבור הפיקוד

"ישנם חיילים שחיים את החיים שלמטה ויש את אלו שחיים את החיים שלמעלה – צריך לתת לשניהם את המענה", מסביר הרב בפיקוד הצפון, סא"ל יהונתן רובין שחנך את בית הכנסת הייחודי של צה"ל

10:27
25.09.20
אסתי פלד No Comments on גדולי הדור במכתב מיוחד: "היכול להתפלל באוויר הפתוח ראוי לעשות כך"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בבור של פיקוד צפון נבנה בחודשים האחרונים בית כנסת ייחודי מתוך ההבנה כי העבודה מסביב לשעון בשגרה ובחירום מצריכה למצוא פתרון חדש, שיאפשר לכלל החיילים לקיים את אורח חייהם בצורה מיטבית.

סא"ל יהונתן רובין, מקים ויוזם בית הכנסת בבור, התחיל את דרכו כמפעיל טנק בשריון, יצא לקורס רבנות וסלל את דרכו בכלל זירת הצפון; מחטמ״ר 474 באוגדה 210 ועד חטמ״ר 769. כעת, הוא מכהן כרב פיקוד הצפון מזה שנה וחצי.

ההחלטה על הקמת בית הכנסת התקבלה בכדי לתת את המענה לאלו שעבודתם מצויה בבור או למצבי חירום בהם נדרשים החיילים לתפעל את האירוע המתפרץ בגזרתם.

"ישנם חיילים שחיים את החיים שלמטה ויש את אלו שחיים את החיים שלמעלה – צריך לתת לשניהם את המענה״, מסביר הרב בפיקוד הצפון, סא"ל יהונתן רובין, "אני חושב שעצם זה שהצלחנו לבנות בית ראוי, מכובד ומכבד מתחת לאדמה הוא כבר משהו שהופך אותו למיוחד וגם רואים זאת בכמות החיילים שמגיעים להתפלל בו או לשבת בו וללמוד".0 תגובות