מעבר לאתר המותאם
1

משפחתו של הרב שי אוחיון הי"ד לאלוף: "הרוס את בית המחבל"

בנצי לייזרוביץ No Comments on משפחתו של הרב שי אוחיון הי"ד לאלוף: "הרוס את בית המחבל"

משפחתו של הרב שי אוחיון הי"ד שנרצח בפיגוע בפ"ת, פנתה לאלוף פיקוד המרכז בבקשה להרוס את בית המחבל, "מקצת נחמה תהיה למשפחה אם לאחר רצח יקירם ינקטו צעדי הרתעה אשר יעזרו למנוע רצח נוסף"

הקדוש הרב אוחיון הי"ד לצדו של מרן הגר"ע יוסף זיע"א
13:14
26.11.20
הרב ברק בן ניסן No Comments on אור החיים: מי מקבל שכר על המצוות כבר בעולם הזה?

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

 

משפחתו של הרב שי אוחיון הי"ד, שנרצח בפיגוע דקירה בצומת סגולה בפתח תקווה לפני כשבועיים, פנתה לאלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי בבקשה להרוס את בית המחבל, החרמת אדמותיו ואדמות משפחתו ועוד. מטרת הבקשה הינה להוות גורם הרתעתי שימנע ממחבלים פוטנציאליים לבצע רצח נוסף של יהודים.

בפניה לאלוף ידעי, שנשלחה ע"י עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את המשפחה, נכתב כי "לצערנו המחבל הנתעב חליל דויכאת, מהכפר רוגיב ליד שכם, נשאר בחיים ואתמול אף הוגש נגדו כתב אישום בגין הרצח. הרצח מצטרף למעשי טרור וטבח רבים כנגד אזרחי ישראל, שכל חטאם הוא הרצון הטבעי לחיות כיהודים בארץ ישראל".

עוד צוין כי "כידוע אין בהליך ובענישה הפלילית הקיימים בישראל כדי להביא להרתעה מספיקה ומיגור הטרור. המנוח, שהיה דמות ומופת בחייו, יחסר לאלמנה, לארבעת היתומים, לאחיו ולאמו לבלי שיעור. המשפחה הצטרפה למשפחת השכול, אשר עומדת כהגנה חיה על זכות הקיום של עמנו כאן בארץ".

בנוסף, נכתב כי צעדי הרתעה נחושים יהוו מקצת נחמה למשפחה, אם בזכותם ימנע רצח נוסף של יהודים. המשפחה דרשה כי ינקטו כל צעדי ההרתעה שניתנים, ובכללם "הריסת והחרמת ביתו וקרקעותיו של המחבל ומשפחתו", וזאת לאלתר וללא שהות על מנת להגביר את האפקטיביות של צעדי ההרתעה.

חגית יודקוביץ, אחותו של הרב שי, מסרה בשם המשפחה "ממשלת ישראל אחראית לביטחון כל אזרחי מדינת ישראל. מדיניות מגומגמת הביאה לרצח אחי, הרב שי אוחיון, והותירה אלמנה וארבעה יתומים צעירים, ואת כולנו, בחוסר וכאב ללא נחמה".

עוד הוסיפה, "הריסת בתי מחבלים חייבת להיות מדיניות קבועה וברורה. אנו מבינים שהרס בתי מחבלים לא ימנע כליל את רצון אויבינו לפגוע בנו, אך ידע כל מחבל בן עוולה כי בבואו לפגע או לרצוח יהודים יחרב ביתו לחלוטין, כספים לא יגיעו בשום דרך וצורה אליו ואל בני משפחתו".

בסיום דבריה אמרה כי "אנו מאמינים שפעולה זו תמנע את האלמנות והיתומים הבאים, ולכן דורשים ממשלת ישראל ומצה"ל להרוס את בית המחבל לחלוטין, למנוע כספים והטבות, ולקבע זאת כמדיניות קבועה וצודקת למען ביטחון כל עם ישראל".

 0 תגובות