מעבר לאתר המותאם
1

שערוריה: המשטרה הודתה כי הסתייעה בערבים כדי להניס יהודים

בנצי לייזרוביץ No Comments on שערוריה: המשטרה הודתה כי הסתייעה בערבים כדי להניס יהודים

במהלך אירוע של "סיבוב שערים" בעיר העתיקה, הותקפו מספר חרדים ע"י פורעים ערבים, המשתתפים היהודים התעמתו עם הפורעים, המשטרה עצרה יהודי, ואף למחרת שיהודי נוסף הגיע להגיש תלונה הוא נעצר. בדיון בביהמ"ש הודתה המשטרה כי היא הסתייעה בערבים בכדי למנוע את כניסת היהודים לסיבוב השערים

שוטרים בעיר העתיקה. אילוסטרציה צילום: פלאש 90
21:59
29.10.20
אסתי פלד No Comments on ליצמן: "מקווה שהיועמ"ש יסגור לי את התיק ללא אשמה"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

לא נתפס: האם המשטרה מסתייעת בערבים בכדי להגביל את חירותם של יהודים בעיר העתיקה? על פי מה שמפרסם ארגון חוננו: המשטרה הודתה בבית המשפט כי הסתייעה במקומיים בני מיעוטים בכדי להרחיק את משתתפי סיבוב השערים מהר הבית.

וכך מתואר האירוע המדובר: במהלך סיבוב שערים בעיר העתיקה שהתקיים ביום חמישי האחרון, הותקפו משתתפי האירוע על ידי בני מיעוטים תושבי האזור. בהמשך התפתח עימות בין התוקפים למשתתפים היהודים, ולבסוף הרחיקה המשטרה את היהודים מהעיר העתיקה ואף עצרה 2 חשודים יהודים. כאשר אחד מהמותקפים הגיע למחרת בבוקר לתחנת המשטרה בכדי להגיש תלונה בגין התקיפה, החליטה המשטרה לעצור אותו מיידית.

בתחילה, בעת דיון המעצר הראשוני בבית המשפט השלום, הכחישה המשטרה את עובדת היות הערבים המקומיים מעורבים בתקיפת היהודים. אולם בדיון שנערך ביום ראשון האחרון בבית המשפט המחוזי בירושלים הודתה המשטרה וטענה כי 'הסתייעה במקומיים' בכדי למנוע את כניסת משתתפי סיבוב השערים להר הבית – כך לטענת המשטרה.

עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו המייצג את העצורים טען "ברור לחלוטין כי מדובר בתיאור לא נכון של האירוע, היות ומדובר באירוע שאירע בשעת לילה מאוחרת בו שערי הר הבית נעולים, ובנוסף מדובר בנערים חרדים שכלל לא מבקשים להיכנס להר הבית בשל חשש מאיסורים הלכתיים".

לדבריו, המשטרה פשוט מנסה להסתיר את העובדה כי הסיבה האמיתית להרחקת הצעירים מן המקום הייתה חוסר היכולת המשטרתית להתמודד עם התקיפות מצידם של הערבים המקומיים.

כאמור, במהלך האירוע נעצרו שני משתתפים, האחד בגיר תושב העיר העתיקה שגר בסמוך לשער האריות, שניגש לסייע למשתתפי סיבוב השערים ולהציע להם לאכול ולשתות. משראה את ניסיון ההרחקה האלים החל לצלם במכשיר הטלפון שלו את השוטרים, ואז נעצר ומכשירו נלקח ממנו.

העצור השני הינו קטין כבן 16 שנקלע למקום בטעות וניסה להפסיק את האלימות המשטרתית אליה נחשף, שכללה בעיטות פראיות בנערים יהודיים, ונעצר בשל חשד לתקיפת שוטרים. כאמור, משתתף נוסף נעצר רק למחרת, בעת שהגיע לתחנת המשטרה להגיש תלונה בגין תקיפת בני המיעוטים נגדו.

בדיון הראשון שנערך בבית המשפט השלום, נציג המשטרה לא ידע כלל לענות מדוע נעצר הצעיר שרצה להתלונן. בית המשפט שחרר את הצעיר ללא כל תנאי וקבע כי אין כל חשד סביר למיוחס לו. בית המשפט אף קבע כי לא נשקפת מסוכנות מן העצורים, ושחרר אותם ללא הטלת כל מגבלה או הרחקה. בדיון בבית המשפט המחוזי הסכים אביו של הקטין להרחקתו של הקטין מן המקום למשך 30 ימים, וזאת על מנת שלא ייקלע לאירועים האלימים המתרחשים במקום.

עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו המייצג את העצורים תקף את התנהלות המשטרה: "התנהלות המשטרה שערורייתית, המשטרה לא עוצרת באדום. לא רק שהמשטרה, כדרכה, לא מתמודדת עם הפורעים המקומיים כפי המתבקש תוך ביצוע מעצר התוקפים, אלא שהמשטרה בוחרת את הדרך הקלה, הנוחה והמוכרת לנו – והיא להבריח באלימות את היהודים שהותקפו. חמור מכך, באירוע הנוכחי חברה המשטרה לפורעים הערבים על מנת להניס את היהודים מן המקום. למותר לציין שאף אחד מן התוקפים לא נעצר".0 תגובות