מעבר לאתר המותאם
1

ביהמ"ש פסק: 115 אלף ש"ח פיצויים לחרדי שנדחף על ידי שוטר

אריאל שרפר No Comments on ביהמ"ש פסק: 115 אלף ש"ח פיצויים לחרדי שנדחף על ידי שוטר

חרדי נדחף על ידי שוטר לאחר שעבר סמוך להפגנה, ידו נשברה וייקבל פיצוי מהמשטרה; מאה וחמישה עשר אלף ש"ח. עורכי הדין בן גביר ומזר: "מקווים שהמסר למשטרה יעבור"

אלימות שוטרים • אילוסטרציה צילום: Pierre Terdjamn/Flash90
10:01
27.11.20
צבי טסלר No Comments on במקביל לפתיחת הקניונים: 1,072 נדבקים חדשים

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

חרדי תושב בית שמש יפוצה בסכום של מאה וחמישה עשר אלף ש"ח לאחר שעבר סמוך להפגנה, נדחף על ידי שוטר ידו נשברה ונגרם לו נזק לצמיתות.

בחודש מארס 2017 התקיימה הפגנת חרדים בבית שמש. האזרח, תושב בית שמש ביקש להגיע לביתו ועבר סמוך להפגנה אלא שאחד השוטרים שסבר כי הוא חלק מהמפגינים החליט לדחוף אותו וגרם לשלושה שברים בידו.

החרדי תבע את המשטרה באמצעות עורכי הדין איתמר בן גביר ויוספי מזר שהגישו גם חוות דעת רפואית על הנזק שנגרם לו לצמיתות, אובדן ימי עבודה והנזק העתידי.

במסגרת הסדר פשרה הגיעו עורכי הדין והפרקליטות להסכמה לפיה תשלם המשטרה פיצוי על סך של מאה וחמישה עשר אלף ש"ח והשופטת מוריה צ'רקה מבית משפט השלום בירושלים נתנה להסכם תוקף של פסק דין.

עו"ד בן גביר: "מדובר בפסק דין חשוב ובסכום מכובד שאני מקווה שיעביר את המסר ויסמל מגמה של פיצויים מכובדים למפגינים שנפגעים מאלימות של שוטרים ודאי אלימות כה חמורה שמובילה לנכות. אדם שהולך להפגין לא צריך לחזור הביתה עם נזק לצמיתות ואני מקווה שבמשטרה יפנימו את פסק הדין הזה ואת חומרת מעשי השוטרים שחלק מהם מתעלמים מהחוק ונוהגים בברוטליות מקוממת ומיותרת".

עו"ד מזר: "המקרה הנוכחי ממחיש עד כמה התופעה של ברוטליות משטרתית היא דבר פסול שיש לגנות בפה מלא. לצערנו, המשטרה אינה מבינה שהשינוי צריך לבוא קודם כל ממנה, והיא אינה מבינה שעליה קודם כל לטפל בקשר השתיקה של השוטרים".0 תגובות