מעבר לאתר המותאם  דובר משרד החוץ של סודאן: מצפים להסכם שלום עם ישראל

  שלמה ריזל No Comments on דובר משרד החוץ של סודאן: מצפים להסכם שלום עם ישראל

  על פי דיווחים ערביים ראש ממשלת מצרים שכנע את בכירי הצבא וצוות נשיא סודאן להזדרז ולעלות על רכבת הנורמליזציה עם ישראל. בתמורה הבטיחו לסודאנים עזרה ותמיכה ממצרים בכספי ארה"ב. בכירים במועצת הריבונות במדינה חוששים מתגובת הציבור

  ראש הממשלה בביקורו באוגנדה שם נפגש עם מנהיג סודאן לראשונה צילום: לעמ
  22:46
  19.04.21
  בנצי לייזרוביץ No Comments on תאונת אופנועים קשה: רוכב אופנוע נהרג, פצוע נוסף פונה במצב קשה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  דובר משרד החוץ של סודאן, חידר באדאוי סאדק, מוסר לרשת החדשות סקיי ניוז בערבית כי סודאן מצפה להסכם שלום עם ישראל המושתת על שיוון ועל האינטרסים של סודאן, מבלי לפגוע בעקרונות של המדינה.

  סאדק הוסיף כי הוא לא מכחיש שישנם קשרים בין הממשלה בסודאן לישראל, ונראה כי סודאן וישראל יקצרו פירות וירוויחו מהסכם שלום. על ההסכם של איחוד האמירויות וישראל אמר: " צעד אמיץ ביותר שמתווה את הדרך הנכונה לשאר מדינות ערב". כך מדווח בכאן.

  על פי מקורות ערביים, ביקורו בסודאן של ראש ממשלת מצרים, מצטפא מדבולי, עסק, בין היתר, במאמצים מזורזים לצרף את סודאן לרכבת הנורמליזציה עם ישראל.

  כדי להשיג מטרה זו, מצרים הציעה לסודאן סיוע כספי ולוגיסטי מטעם ארה"ב, אירופה ומדינות מרכזיות במפרץ (כגון סעודיה ומאע"מ).

  לדברי מקורות מצריים ומפרציים, השיחות בין מצרים לסודאן עדיין מצומצמות לדרגי הנשיאות והמודיעין. בכירי הצבא בסודאן, שרואים בחיוב את הצעת מצרים, מתקשים לשכנע את חבריהם האזרחים במועצת הריבונות שחוששים מתגובת הציבור.

  עוד ציינו המקורות, כי נשיא מצרים, עבד-אלפתאח אלסיסי, מאמין שעל מנת לשמר את קשריו הטובים של משטרו עם הממשל האמריקני הנוכחי ועם הבאים אחריו, ובשביל לשמר את תפקידה של מצרים באזור, השתתפותו בתכנית האמריקאית- הכרחית.  0 תגובות