מעבר לאתר המותאם
1

הפגנות ענק בלבנון כנגד השלטון: דמותו של נסראללה על עמוד תליה

שלמה ריזל 1 Comment on הפגנות ענק בלבנון כנגד השלטון: דמותו של נסראללה על עמוד תליה

עשרות אלפי מפגינים יצאו לרחובות וכבשו חלק ממשרדי הממשלה. במהלך ההפגנות קראו המפגינים קריאות כנגד חסן נסראללה ונשיא לבנון מישל עון. במהלך ההפגנות 142 איש נפצעו. המפגינים קוראים לחקירה בינלאומית, חיזבאללה מתנגד

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

החורבן בלבנון. במהלך השבת החלה הפגנות ענק בהם השתתפו עשרות אלפי תושבי לבנון כנגד ארגון חיזבאללה וראש הממשלה מישל עון שנחשב לפרו איראני. במהלך ההפגנות המפגינים הציגו עמודי תלייה ועליהם דמותו של חסן נסראללה תלויה על העמוד, כאות על אשמתו בפיצוץ האדיר שמחק את נמל ביירות, והרס אלפי בתי מגורים וגרם להרג של מאות בי אדם ופציעתם של אלפים רבים.

במהלך ההפגנות השתלטו המפגינים על משרדי הממשלה, ביניהם משרד הכלכלה, האנרגיה ומשרדי איגוד הבנקים בלבנון. מי שמוביל את ההפגנות הוא אישר צבא בכיר לשעבר העונה לשם ג'ורג' נאדר יחד עם קציני צבא נוספים.

עימותים קשים נרשמו מול כוחות הביטחון הלבנונים. במהלך העימותים נפצעו 142 מפגינים. ואיש כוחות הביטחון נהרג לאחר שנמחץ מתחת לרגלי המפגינים.

ראש הממשלה חסן דיאב הודיע כי הוא מוכן להקדים את הבחירות לפרלמנט. המפגינים קוראים לחקירה בינלאומית מקצועית שתמצא את הדין עם האחראים. חיזבאללה מתנגד לחקירה כזו שתוציא את כל האמת לאור, ותחשוף את האמת כי הנמל היה תחת שליטתו המלאה והאנגרים בהם היו מאוחסנים החומרים המסוכנים היו באחריותו.1 תגובות

מיין תגובות