מעבר לאתר המותאם
1

לקראת חיסון; נתניהו לפרופ' שפירא: "יש לי אמונה גדולה ביכולותינו"

איתי גדסי No Comments on לקראת חיסון; נתניהו לפרופ' שפירא: "יש לי אמונה גדולה ביכולותינו"

ראש הממשלה בשיחה עם מנהל המכון למחקר ביולוגי פרופ' שמואל שפירא וראשי צוותי המחקר: "אני שמח לשמוע על ההתקדמות ואני רוצה לברך אתכם על כך. תמשיכו בנתיב הזה, במהירות המירבית שאתם חושבים שהיא מספקת מבחינה מדעית"

צילום: קובי גדעון/לע"מ
23:05
24.09.20
מערכת האתר No Comments on צפו בשידור חי: מעמד הסליחות מירושלים

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום (חמישי) בשיחת וידאו עם מנהל המכון למחקר ביולוגי פרופ' שמואל שפירא וראשי צוותי המחקר, ובירך אותם על ההתקדמות בפיתוח החיסון נגד נגיף הקורונה, לקראת שלב הניסויים בבני אדם שיתחיל לאחר החגים.

ראש הממשלה נתניהו: "אני שמח לשמוע על ההתקדמות ואני רוצה לברך אתכם על כך. תמשיכו בנתיב הזה, במהירות המירבית שאתם חושבים שהיא מספקת מבחינה מדעית. הנחיתי לפתח חיסון כאן בישראל מתוך אמונה גדולה באנשינו וביכולות שלנו כמדינה". ראש הממשלה הנחה לקדם את עבודת המטה לבחינת הקמתו של מפעל חיסונים בישראל.

מנהל המכון למחקר ביולוגי פרופ' שמואל שפירא: "לפני שישה חודשים שלחת אותנו לדרך להביא חיסונים ונוגדנים למדינת ישראל. אנחנו מילאנו את המשימה, וממלאים אותה על הצד הטוב ביותר. יש בידיים שלנו חיסון מצויין. זה הבקבוקון הראשון של חיסון – מיום חמישי שעבר יש בידינו חיסון".

ראש הממשלה נתניהו הנחה להמשיך בתהליך לקראת השלמת הניסויים וייצור החיסון מתוך כוונה להביא לכך שעד סוף הרבעון הראשון של 2021 יהיו בידינו חיסונים בטוחים ויעילים לכל התושבים בישראל. קצב ההתקדמות של המכון עד כה תואם ללוחות הזמנים שהוגדרו כבר בתחילת הדרך עם המל"ל, משרד הביטחון ומשרד הבריאות.

עוד הנחה ראש הממשלה, לפעול להגדרת מתווה שיאפשר למדינות אחרות לרכוש מישראל אופציות לחיסון. המימון שיתקבל יוכל לסייע בהקמת יכולות הייצור ובתהליכי הייצור.

פעילותו של המכון הביולוגי לפיתוח חיסון התחילה מיד בתחילת היערכותה של מדינת ישראל לקורונה. ראש הממשלה הציב למכון הביולוגי יעד לפיתוח חיסון או להשתלבות במאמצי פיתוח ובהתאם לכך נבנתה תכנית מפורטת, הוקצו משאבים, בוצעו מאמצים מצד צוותי המחקר של המכון, בסיוע המל"ל, משרד הביטחון, ומשרד הבריאות. כמו כן, בוצעו מהלכים מדיניים לתמיכה בחלק מהפעולות הנדרשות בתהליך אישור החיסון, כדי לאפשר רגולציה קפדנית לניסויים שיבוצעו ע"י המכון.0 תגובות