מעבר לאתר המותאם
1

התקדמות ענק בחיסון הישראלי: "ניסויים על בני אדם לאחר החגים"

צבי טסלר No Comments on התקדמות ענק בחיסון הישראלי: "ניסויים על בני אדם לאחר החגים"

לאחר פריצת הדרך בחיסון הישראלי, החוקרים במכון הביולוגי קיבלו אישור משר הביטחון להתחיל ניסויים על בני אדם מיד לאחר החגים. שר הביטחון אמר בביקור במכון: "כל הניסויים הראשונים שעברו בהצלחה הם בבחינת בשורה מאוד גדולה ותקווה מאוד גדולה"

גנץ במכון הביולוגי צילום: משרד הביטחון

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

פיתוח החיסון הישראלי נמצא בשלב מתקדם מאוד. שר הביטחון, בני גנץ, ביקר היום (חמישי) במכון הביולוגי, ביחד עם מנהל המכון, פרופ' שמואל שפירא, ועוזר השר להתגוננות. במהלך הביקור הוצגו לשר ההתקדמויות בפיתוח החיסון והנוגדן לקורונה ועד האפשרות להתחיל בזמן הקרוב ניסויים על בני אדם.

בסיום הביקור אמר שר הביטחון: "יש להתחיל בניסויים בבני אדם אחרי חגי תשרי. אני מבקש להביע תודה קודם כל לכם, לאנשים במשרד הביטחון ולאנשים במכון שעושים עבודה פנטסטית. כל הניסויים הראשונים שעברו בהצלחה הם בבחינת בשורה מאוד גדולה ותקווה מאוד גדולה".

גנץ הבהיר, "השלב הבא כפי שסיכמנו הוא שהניסויים יתחילו בבני אדם אחרי חגי תשרי. זה יעשה בתיאום עם משרד הבריאות ועל פי כל התהליכים הנדרשים מבחינת בטיחות רפואית".

גנץ שיבח את עבודת המחקר הסבוכה ומהמתקדמות בעולם של החוקרים במכון: "כמו שלצה"ל יש יחידות מיוחדות שפורצות ופותחות לו את הדרך – אתם הסיירת של מדינת ישראל במשרד הביטחון בתחום החיסונים. אני לשירותכם ומבקש לערב אותי בכל נושא שאפשר להשפיע בו".

מנהל המכון הביולוגי, פרופ' שפירא אמר בפגישה: "יצאנו לדרך לפני 6 חודשים, קיבלנו רוח גבית ממשרד הביטחון, ממשרד ראש הממשלה, ניהלנו אינטראקציה טובה עם משרד הבריאות, וממך כמובן באופן אישי כמי שמלווה אותנו".

עוד הוסיף, "האצת בנו, אצנו כל הזמן ולמעשה אני גאה להראות שיש קבלות. יש חיסון מצוין, יש תהליכי רגולציה שהחיסון צריך לעבור לפי לוח הזמנים שציינת, אנחנו מתחילים אחרי החגים בניסויי בטיחות ויעילות אבל יש לנו את המוצר ביד".0 תגובות