מעבר לאתר המותאם
1

משרד החוץ אירח את חברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת

שלמה ריזל No Comments on משרד החוץ אירח את חברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת

כחלק מסדרת ביקורים שמקיימת ועדת חוץ וביטחון בהרכבה החדש, בכדי להעמיק את ההיכרות והידע בגופים המבוקרים על ידה – סיירו היום חברי הוועדה בראשות ח"כ צבי האוזר במשרד החוץ

צילום: דוברות משרד החוץ

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ועדת החוץ והביטחון, בראשות ח"כ צבי האוזר, קיימה היום (חמישי) ביקור במשרד החוץ, כחלק מסדרת ביקורים שמקיימת הוועדה בהרכבה החדש, בכדי להעמיק את ההיכרות והידע בגופים המבוקרים על ידה.

שר החוץ, ח"כ גבי אשכנזי, נפגש עם חברי הוועדה במשרד והציג בפניהם את חזונו לחיזוק מערך הדיפלומטיה ושירות החוץ הישראלי. הביקור לווה ע"י מנכ"ל משרד החוץ, אלון אושפיז. במהלך היום נכחו חה"כ שרן השכל, איתן גינזבורג, ניר ברקת, אוריאל בוסו וכאמור, יו"ר הוועדה, ח"כ האוזר.

שר החוץ, ח"כ אשכנזי: "עם כניסתי למשרד החוץ לפני כחודשיים החלתי במהלך שמטרתו להחזיר את משרד החוץ למקומו הטבעי כחלק בלתי נפרד מהחוסן והביטחון הלאומי של מדינת ישראל ומוביל המאמץ המדיני וההסברתי. שליחי משרד החוץ בעולם הם החיילים ללא מדים של מדינת ישראל הפועלים מסביב לעולם ולשעון לקידום מעמדה הבינ"ל של ישראל. המפגש היום בין חברי הוועדה לגופים במשרד חשוב לשיתוף הפעולה וקידום האינטרסים הלאומיים המשותפים"

יו"ר הוועדה, ח"כ האוזר: "משרד החוץ צריך להתגייס למאמץ הלאומי ולפעול להרחבת הייצוא הישראלי כחלק ממאמץ הייצור הכלכלי, כמו כן יש לפעול למען השבת הישראלים הביתה ולעודד עלייה ישראל בזמנים אלו של משבר הקורונה". עוד הוסיף ח"כ האוזר: "בתקציב הקרוב צריך להשקיע משמעותית הרבה יותר בדיפלומטיה דיגיטלית".

חברי הוועדה שמעו סקירות על משימות משרד החוץ, האתגרים עימם מתמודד המשרד, והיעדים אשר הוצבו. עוד סקירות עסקו בהכרת מבנה המשרד, סוגיות כח אדם וממשקי המשרד עם גורמים אחרים.

דגש מיוחד הושם על פעילות משרד החוץ ונציגויות ישראל בעולם במהלך משבר הקורונה, הן בשיתופי פעולה בינ"ל והבאת ציוד רפואי חיוני לארץ, והן בסיוע לעשרות אלפי ישראלים שביקשו לחזור לארץ עם התפרצות המגפה בעולם.

חברי הועדה שמעו על פעילות צוותי השגרירויות במציאות הקורונה המאתגרת במדינות השירות וההתמודדות עם אתגרים אלה, על מנת להמשיך להבטיח את קשרי ישראל עם העולם.

כמו כן העמיקו חברי הוועדה בנושא דיפלומטיה ציבורית ודיגיטלית במאה ה- 21.

בביקורם במשרד, סיירו חברי הוועדה גם בקיר הנופלים ובחדר המצב של המשרד וכן נפגשו עם קבוצת צוערים העומדים לצאת לשליחותם הראשונה בחו"ל.0 תגובות