מעבר לאתר המותאם
1

בזכות הודעה קולית: קטע מרגש מתפילת ר"ה בנוסח הברסלבאי • צפו והאזינו

דוד קליגר 5 Comment on בזכות הודעה קולית: קטע מרגש מתפילת ר"ה בנוסח הברסלבאי • צפו והאזינו

החזן המיתולוגי הברסלבאי ר' משה ביננשטוק שלח הקלטה קצרה שלו עם הדגמה לנוסח של תפילת ראש השנה, המוזיקאי צבי גולדרינג לקח אותה אל האולפן של הלל קפניק ושדרג אותה עם ליווי מוזיקלי עדין ונוגע ללב, ההקלטה צורפה לוידאו שצולם בקלויז באומן לפני 20 שנה ורואה כעת אור לראשונה • צפו והאזינו

23:38
17.01.21
אסתי פלד No Comments on 30 שנה למלחמת המפרץ: ההתמודדות אז עם האיום הכימי והיום עם הנגיף הסיני

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

החזן המיתולוגי הברסלבאי הרה"ח ר' משה ביננשטוק שלח הודעה קולית בה הקליט את עצמו קטע קצר של הנוסח מהסיומת של "אשרי יושבי ביתך" לפני תפילת מוסף בר"ה בנוסח הידוע של חסידי ברסלב.

ההקלטה התגלגלה והגיעה לידיו של נגן כלי הנשיפה מארה"ב ר' צבי גולדרינג ושבתה את ליבו, הוא הלך איתה אל אולפנו של הלל קפניק ויחדיו בעבודה עדינה ומדוייקת הם הוסיפו להקלטה ליווי מוזיקלי נוגע כזה שיפלח גם לבבות שאינם ברסלבאים ובפרט בימים אלו של מגפה כששום דבר עדיין לא ידוע לגבי הנסיעה הקרובה לאומן לראש השנה.

להשלמת התפאורה הוצמד הקטע לוידאו שצולם בקלויז לפני כעשרים שנה בשנת תש"ס ע"י הצלם חיים שפירא ורואה אור בימים אלה.5 תגובות

מיין תגובות
 1. 4

  אך… איזו מתיקות!!!

 2. 3

  אין על ר' משה ביננשטוק כל שנה אנחנו אצלו במנין הפרטי שלו וההסרטה נוסטלגיה

 3. 2

  פלא: כיצד בתשעת הימים מפרסמים בציבור קטע שכולל השמעת כלי נגינה??!

 4. 1

  איפה הטליתות? ולמה החושך? זה לא קטע של ר"ה ולא נוסח של הקדיש שלפני מוסף! זה אשרי שלפני הסליחות במוצ"ש – כנראה סליחות זכור ברית. או סליחות בליל מוצאי ר"ה לפני צום גדליה.