מעבר לאתר המותאם
  1

  הביטוח הלאומי: 502 אלף עובדים, טרם חזרו לשוק העבודה

  צבי טסלר No Comments on הביטוח הלאומי: 502 אלף עובדים, טרם חזרו לשוק העבודה

  93% מסך התביעות לדמי אבטלה אושרו בביטוח הלאומי. הנתונים המלאים

  ביטוח לאומי צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הביטוח הלאומי מפרסם היום (שלישי) את מצב התביעות לדמי אבטלה בישראל, במשבר הקורונה המתמשך. על פי הביטוח הלאומי מס' תביעות מתחילת המשבר עומד על – 951,953. מתוכם אושרו כ-869,000 תביעות, שהם 93%.

  מתוכם, חוזרים לשוק העבודה: 466,350 עובדים.

  טרם חזרו לשוק העבודה: 502,530 עובדים

  מס׳ תביעות לדמי אבטלה מאז ה-19/4 (פתיחת הסגר) עומד על – 151,014.

  לאחר הצגת הנתונים אומר מאיר שפיגלר, מנכ״ל הביטוח הלאומי: "נתוני הביטוח הלאומי משקפים את מקבלי דמי האבטלה בפועל בתקופת משבר הקורונה, אך לא מציגים את שיעור האבטלה בפועל. ישנם רבים 'שנפלו בין הכסאות' וזקוקים לסיוע בשעה זו – ומחובתינו כחברה לספק להם מענה סוציאלי הולם".

  עוד הוסיף, "הביטוח הלאומי מעביר באופן שוטף אל מקבלי ההחלטות את הנתונים על מקבלי הקצבאות, העלייה בבקשות לסיוע, פילוחים לפי ענפים ועוד כבסיס למענה אובייקטיבי למי שנזקק לכך".

  שר העבודה והרווחה, איציק שמולי אמר: "משרד העבודה והרווחה פועל במרץ כדי לגבש תכנית מקיפה ומקצועית להנעת המשק ולעידוד הכשרה ותעסוקה. בצד הצלחת המאבק שהובלתי לאספקת רשת ביטחון לאנשים שנפלטו משוק העבודה בגלל משבר הקורונה- זה הצורך הדחוף עתה. בכוונתי לעמוד על המשמר כל הזמן: גם להבטיח לאנשים רשת ביטחון לקיום ובה בעת לוודא פעולות נמרצות ואפקטיביות שיתמכו בתעסוקה ובצמיחה".  0 תגובות