מעבר לאתר המותאם
1

תוך 15 ד'; אדלשטיין: "לקראת החורף חייבים להגדיל את מספר הבדיקות"

איתי גדסי No Comments on תוך 15 ד'; אדלשטיין: "לקראת החורף חייבים להגדיל את מספר הבדיקות"

תוך רבע שעה תוצאות: שר הבריאות וסגנו ביקרו היום בפיילוט ייחודי של מד"א לביצוע בדיקות קורונה מהירות במיוחד בטכנולוגיה חדשנית. הבדיקות, של חברת Sofia, קיבלו אישור של FDA

17:34
13.08.20
עמית דניאל No Comments on ועדת חו"ב ממליצה לבג"ץ: דיון חוזר בנוגע להריסת בית המחבל

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין וסגנו, חה"כ יואב קיש, ביקרו הבוקר במתחם פיילוט לבדיקות במערכת חדשנית לזיהוי חולי הקורונה שמאפשרת תשובה בתוך 15 דק', במתחם "היבדק-וסע" בעיר לוד. בתוך מספר ימים יתקבלו תוצאות שיקבעו האם שיטת הבדיקה אמינה מספיק כדי להכניס אותה לשימוש.

המערכת מביאה טכנולוגיה חדשנית של מהירות וניידות ויכולה להתאים לשימוש במקומות נקודתיים הדרושים הגנה מיוחדת כמו בתי האבות, בסיסים צבאיים ועוד.

שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס לעלייה בכמות הבדיקות: "בימים האחרונים חצינו את רף 30,000 בדיקות ביום, בין היתר הודות למעבדת מיי הריטג' שהכנסנו לפעולה. לקראת החורף חייבים להגדיל משמעותית את מספר הבדיקות ולהקטין את משך הזמן עד קבלת התוצאה".

לדבריו "אלה יסייעו לנו לקטוע את שרשרת ההדבקה. משרד הבריאות פועל ללא לאות לרכוש את הטכנולוגיות החדישות ביותר שיסייעו לנו במאבק בקורונה. הפיילוט שהתקיים היום הוא אחת הפעולות" אמר אדלשטיין.

סגן השר יואב קיש סיפר במעמד כי "לבקשת השר אדלשטיין התחלתי בחיפוש אחר טכנולוגיות שיכולות לסייע במאבק מול נגיף הקורונה. מדובר במערכת שפועלת בארצות הברית בהיקף של מאות אלפי בדיקות וכמובן מאושרת FDA (בהליך מזורז). היתרון הגדול של המערכת שהיא נמצאת בשטח ויכולה לספק 40 בדיקות לשעה בהחלט יכול להתאים לבתי אבות ולמקומות רגישים נוספים".

סגן השר הוסיף כי "נמשיך לחפש ולבדוק טכנולוגית מהארץ ומהעולם שיכולים לסייע למדינת ישראל בהתמודדות מול נגיף הקורונה. רוצה להודות למד"א על ההירתמות למשימה ולקופות החולים כללית ומאוחדת שמפעילות את מתחם הפיילוט בלוד".

בניסוי נכחו: שר הבריאות אדלשטיין, סגן השר קיש, ראש עיריית לוד יאיר רביבו, מנכ"ל מד"א אלי בין, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו, מנהלי מחוזות קופות החולים כללית ומאוחדת ונציגי חברת הבדיקות.0 תגובות