מעבר לאתר המותאם
1

השר דרעי מאשים: "הפכו את תושבי ב"ב למצורעים"

איתי גדסי No Comments on השר דרעי מאשים: "הפכו את תושבי ב"ב למצורעים"

בכנס מיוחד העוסק במגזר החרדי בעידן לאחר משבר הקורונה, האשים שר הפנים אריה דרעי את התקשורת בהשחרת פני החרדים כמצורעים בעוד לא היה להם "גרם אחד של אשמה". ח"כ יעקב אשר האשים את המשטרה, "שוטר שמוסת מהכתבות נגד החרדים, מפעיל אכזריות בשטח"

השר אריה דרעי צילום: פלאש 90
17:34
13.08.20
עמית דניאל No Comments on ועדת חו"ב ממליצה לבג"ץ: דיון חוזר בנוגע להריסת בית המחבל

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

כנס מיוחד נערך היום (רביעי) מטעם ארגון גשר "גשר אל המחר – החרדים והחברה הישראלית בעקבות הקורונה", לאור הקרע הציבורי החריף בין המגזרים בישראל, לאחר השחרת הציבור החרדי כמפיצי מחלות, והאלימות ואכיפת היתר המשטרתית בציבור החרדי.

שר הפנים אריה דרעי שנאם בכנס תקף את התנהלות התקשורת עם תחילת המשבר, "זה התחיל במגזר החרדי בגלל סיבות אובייקטיביות ואין להם גרם של אשמה, בתקשורת הפכו את בני ברק למצורעים".

לדברי השר, הכל התחיל בחג פורים אשר לדבריו "החג הכי דביק ביהדות", השר המשיך ואמר "אז עוד היה מותר להתקהל עד 5,000 איש ו-2,000 איש. כשראש הממשלה הכריז בערב עם משה בר סימן טוב על איסור התקהלות היו אצלי 300 איש בבית".

"היו התקהלויות בבתי כנסת, חתונות, סעודות והמשפחות בציבור החרדי גדולות מאוד וזה גרם להדבקה המונית. אף אחד כאן לא ידע להתמודד עם הנגיף לא בציבור החרדי ולא בחברה הישראלית בכלל. ואז המדינה נפלה על המגזר החרדי" האשים השר דרעי.

השר שיבח את הערבות ההדדית שהתגלתה בשיא תפארתה בשעות המשבר: "למדתי הרבה מאוד מהגל הראשון של הקורונה, למדתי מה זה עם ישראל. למדתי ערבות הדדית ואיך כל ישראל ערבים זה לזה. כולם רצו לעזור בבני ברק, הרמטכ"ל, החיילים, וזה בתקופה שאנשים פחדו להיכנס לבני ברק, היה פחד פסיכולוגי. בתקשורת הפכו את בני ברק למחנה מצורעים".

אבל "הצבא נכנס באלפים וחילק מנות חמות ותרופות למבוגרים. הם עשו דברים שהם לא ייאמנו. החיבור הזה בין החיילים לקהילה שם חימם את הלב. כעת אנחנו בגל שני ואני משוכנע שנתגבר עליו כמו בפעם הראשונה" סיים השר דרעי את דבריו בנימה אופטימית .

ח"כ יעקב אשר, יו"ר חוקה חוק ומשפט, נאם בכנס המיוחד ותקף את סימון החרדים במשבר, "הציבור החרדי הפך לכוכב של הקורונה בעל כורחו. לא בודקים למה יכולה להיות הדבקה המונית במגזר שחי בצפיפות של 800 אלף איש".

לדברי אשר, "זה המשך הקמפיין כמו בדברים אחרים. כמו שאומרים שהציבור החרדי רוצה לשדוד את הקופה הציבורית, אבל אף אחד לא מתייחס לכך שמדובר בציבור הכי עני, הכי פחות נהנתן, הולך הכי פחות למסעדות. כל זה מלווה עם תקשורת עוינת ופוליטיקאים שנוגחים בנו כשאפשר והקורונה זו נגיחה נוספת".

ח"כ אשר אף לא חסך ביקורת מהמשטרה והביעה אותה בפני סיגל בר צבי, ראש חטיבת שיטור במשטרת ישראל: "עבודת המשטרה היא עבודת קודש וחשובה מאוד. גם רמת האמון בין ההנהגה הפוליטית לקציני המשטרה היא בדרך כלל טובה מאוד. הבעיה היחידה זה שלא תמיד זה מחלחל למטה. אותו שוטר שנמצא בשטח עם האנשים, אם הוא מוסת וראה כתבות נגד חרדים במאה שערים ומושפע מכל זה, מה שקורה בשטח זה שהוא מפעיל אכזריות".

אשר הבהיר יחד עם זאת כי "לא מדובר בכלל השוטרים, אלא חמישה או עשרה טיפשים שסורחים בתפקידם. למשל בסיפור עם הילדה ששתתה ברד, אם הייתה יוצאת תגובה באותו רגע שהמשטרה משעה את השוטר או הולכת לבדוק, התגובה של הציבור החרדי הייתה שונה".

לסיום אמר ח"כ אשר: "מי שהופתע שתושבי בני ברק מסבירי פנים, אז טוב שאנשים הופתעו. ההסתה שעושים לנו בתקשורת היא עוולה שאין לה כפרה. זה נעשה עם העלבה, עם פגיעה, טוענים שאנחנו מפיצי החיידקים והמחלות".0 תגובות