מעבר לאתר המותאם
1

צמידים ושרוולי כניסה מיוחדים: מבחני הרבנות בצל הקורונה

איתי גדסי No Comments on צמידים ושרוולי כניסה מיוחדים: מבחני הרבנות בצל הקורונה

לאחר ביטול מועד הבחינות ברבנות הראשית האחרון, הרבנות תקיים את הבחינות ברבנות תוך שמירה קפדנית על הנחיות הבריאות | כל הפרטים

חברי מועצת הרבנות הראשית צילום: פלאש 90

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בשורה לנבחנים: מבחני הרבנות יתקיימו שבוע הבא החל מיום שני ובמשך כשמונה ימים כפי המתוכנן בה ייטלו חלק כ- 3,500 נבחנים. מנכ"ל הרבנות הראשית הרב משה דגן פנה במכתב מפורט למשרד הבריאות בכדי שיאשרו את מתכונת הבחינות שנבנתה בהתאם להנחיות משרד הבריאות לקיום בחינות.

, סגן ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות ד"ר אודי קליינר השיב היום (שני) למנכ"ל הרבנות, "כי בשלב זה אין מניעה לקיים את בחינות הרבנות על פי נהלי משרד הבריאות וההגבלות החברתיות".

בעקבות כך, ולקראת בחינות מועד אב תש"פ של הרבנות, האמורות להתקיים במתחם "בית הארחה בית וגן", מפרסמת היום (ב') הרבנות הראשית לישראל יחד עם מנהלת מרמנת, רשימת הנחיות ונהלים לציבור הנבחנים. כלל ההנחיות נכתבו בהתאם להנחיות משרד הבריאות לקיום בחינות, זאת מתוך רצון לקיים את הבחינות באופן הבטוח ביותר, ולהקטין את הסיכון בהידבקות ח"ו.

"על הנבחנים נדרש עוד בטרם יציאתם למבחן, למדוד חום ולמלא הצהרת בריאות. במידה ונבחן סובל מתסמיני מחלת הקורונה או נדרש לבידוד ע"פ הנחיות משרד הבריאות, נאסר עליו להגיע למתחם הבחינה" נכתב בהנחיות הרבנות לנבחנים. ברבנות הראשית מדגישים לנבחנים כי "הפרה של הוראה זו מהווה עבירה פלילית בגין סיכון הציבור".

בנוסף לכך, הרבנות הראשית תקים בכניסה למתחם הבחינות בבית וגן, מספר מוקדי כניסה ורישום כדי למנוע תורים והתקהלות מיותרת. הכניסה למתחם תתאפשר רק באמצעות "שרוול" בדיקה, זאת במסגרת חלון זמנים שתתואם עבור כל נבחן ונבחן.

ל"שרוול" הבדיקה לא יהיה ניתן להיכנס ללא מסיכה, כאשר במהלך המעבר בשרוול, יעבור כל נבחן בדיקת חום, ימסור הצהרת בריאות ולאחר מכן יקבל צמיד המאשר בקרה. את הצמיד יצטרכו הנבחנים לענוד במשך כל זמן שהותם במתחם, כאשר נבחן שיימצא ללא צמיד יתבקש לגשת לעמדת הכניסה לבדיקה מחדש.

"בעת ההמתנה לכניסה למתחם ובזמן הבחינה, יש להקפיד על שמירת מרחק של שני מטר בין אדם לאדם והימנעות ממגע פיזי כדוגמת חיבוק או לחיצת יד. על הנבחנים לעטות מסכה בכל זמן הבחינה. בעת סיום הבחינה, יש לצאת באופן מידי מהכיתה ומשטח מתחם הבחינות", מדגישים ברבנות לנבחנים.

בנוסף, הרבנות הראשית תפעיל במהלך ימי הבחינה מוקד טלפוני מיוחד בין השעות 09:30-12:00, במטרה לאפשר לנבחנים לבצע בירורים מקדימים בטרם הגעתם למתחם בית וגן.

כזכור, בעקבות משבר הקורונה, נאלצה הרבנות לבטל את מועד הבחינות שהיה אמור להתקיים בחודש ניסן תש"ף, הרבנות הראשית עורכת בחינות הסמכה בשלושה מועדים בשנה וביטול המועד הקודם הסב עוגמת נפש גדולה מאוד לנבחנים ופגע בהספקי הלימוד המתוכננים, בעקבות כך פעל מנכ"ל הרבנות לקיום המבחנים במועד הקרוב בהתאם להנחיות.0 תגובות