מעבר לאתר המותאם
1

למרות התנגדות: הוועדה אישרה החרגת בריכות; ביטון תושעה

איתי גדסי No Comments on למרות התנגדות: הוועדה אישרה החרגת בריכות; ביטון תושעה

סגן שר הבריאות יואב קיש הזהיר כי ההגבלות באות למנוע סגר כולל, קיש הבהיר כי "רק 5% מהנדבקים מקור ההדבקה שלהם ברור – אך בבריכות, מאות אנשים מתקהלים במקום אחד". לאור אישור ההחלטה יו"ר הוועדה תושעה מתפקידה

אילוסטרציה
19:40
09.08.20
דוד קליגר No Comments on צפו בשידור חי: נפתלי קמפה במופע השקה מצועצע לאלבום 'אנה אלך'

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

למרות התנגדות הקואליציה והממשלה, ועדת הקורונה בראשות ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו-הליכוד) אישרה את צו ההגבלות תוך החרגת בריכות השחייה וחדרי הכושר.

לפי יו"ר הוועדה, יפעת שאשא-ביטון (כולנו בליכוד) "ההחלטה היא שקולה ונעשתה לאחר דיונים מעמיקים והתייעצויות רבות, בהן שמענו את אנשי המקצוע. שתי משימות מונחות לפנינו: השמירה על בריאות הציבור, לצד שמירה על פעילות רציפה של המשק ככל שניתן".

סגן שר הבריאות, יואב קיש (הליכוד) שהתנגד להחלטה, הדגיש בדיון כי "מטרת הצו מניעת פעולות המסכנות את בריאות הציבור – כדי למנוע סגר. אין לנו נתונים מלאים, ברורים, חד משמעיים מי נדבק ממי ואיפה".

לדבריו, "רק 5% מהנדבקים מקור ההדבקה שלהם ברור- אך בבריכות, מאות אנשים מתקהלים במקום אחד". קיש הוסיף כי "משרד הבריאות ביקש לסגור את הבריכות גם בבתי המלון, אך משרד האוצר טען שזה יהיה סופו של הענף.

סגן שר הבריאות הזהיר, "שיהיה ברור, הצו נועד כדי שלא נגיע בעוד שבועיים לסגר. למרות שסקטורים מסוימים משלמים מחיר, ההחלטה היא קריטית, וזו טעות קשה, כי אם תהיה התפרצות, וממילא גם סגר – האחריות היא שלכם, חברי הועדה".

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר (הליכוד) הוסיף כי "ההצבעה כאן היא בניגוד לעמדת גורמי המקצוע, משרד הבריאות ועמדת הקואליציה. הקואליציה לא תסבול זאת. בהצבעה זו אנחנו מדביקים את המדינה וגורמים נזק. האנשים פה באמוק של הצבעה. ניאלץ להחליף את יו"ר הוועדה, הממשלה תגיש בקשה מחודשת לצו, והיא תגיע להצבעה מחודשת בוועדה הזו או באחרת. השיקול פה שלכם הוא פופוליסטי וחסר אחריות".

מוקדם יותר גרם יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר סערה, לאחר שאיים על יו"ר הוועדה כי ידיח אותה, לאור העברת החלטה בניגוד לעמדת הממשלה.

גורם בליכוד מסר בתגובה לאישור ההצעה: "לצערנו יפעת שאשא ביטון נכנעה ללחץ מלוביסטים שייצגו את חדרי הכושר. לכן היא לא הסכימה אפילו לסגור ל24 שעות.

כל המומחים של משרד הבריאות הזהירו שחדרי הכושר הם סכנה ממשית להדבקה בגלל שהנגיף עובר גם בהזעה ולכן המסיכות לא נותנות מענה. במצב כזה לא ניתן לעבור לסדר היום ולכן תושעה מתפקידה לזמן מה".0 תגובות